Pagrindinis puslapis Sena Voruta Patvirtinta Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo programa

Patvirtinta Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo programa

Vyriausybė patvirtino Žalgirio mūšio 600 metų minėjimo programą. Programoje numatyti įvairūs renginiai, kuriuos organizuos Krašto apsaugos, Užsienio, Švietimo ir mokslo, Kultūros, Vidaus reikalų ministerijos, Istorijos institutas, Vytauto Didžiojo universitetas, kitos institucijos.
 
Pagal patvirtintą programą bus suorganizuotas valstybinis Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus minėjimas ir renginiai plačiajai visuomenei – sukurtas ir parodytas istorinis dokumentinis televizijos filmas, Žalgirio mūšio tema surengta mokslinė konferencija, sutvarkyti Lietuvoje esantys Vytauto Didžiojo paminklai, surengtos tarptautinės sporto klubų žaidynės, vyks kiti renginiai.
 
Numatyta, kad Žalgirio mūšio atminimas ir jo svarba Lietuvos valstybingumui bus įamžinti monetose, Lietuvos pašto ženkle.
 
2010 m. liepos 15 d. sukanka 600–osios vieno iš žymiausių ir vieno iš svarbiausių viduramžių Lietuvos istorijos įvykių – Žalgirio mūšio – metinės.
 
Prieš šešis šimtmečius jungtinės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės pajėgos sumušė Kryžiuočių Ordino kariuomenę, taip pabaigdamos du šimtus metų užtrukusį Ordino veržimąsi į Rytų Baltijos žemes. Šis mūšis (lenkiškai vadinamas Griunvaldo, vokiškai – Tanenbergo) lėmė ne tik tolesnes Lietuvos istorijos raidos kryptis, bet ir naują tarptautinę situaciją Vidurio ir Rytų Europoje.