Pagrindinis puslapis Uncategorized Paskutinio skambučio šventė Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinėje mokykloje

Paskutinio skambučio šventė Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinėje mokykloje

Loreta JURGELEVIČIENĖ, mokytoja

2014 m. gegužės 30 dieną Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinėje mokykloje nuaidėjo Paskutinis skambutis. Dešimtokai jau nuo pat ryto galėjo pajusti šventišką nuotaiką.

Šią gražią dieną mūsų mokykla išleido dvyliktąją dešimtokų laidą. Šventinį rytą mokiniai kartu su auklėtoja Jurgita Belevičiūte ir istorijos mokytoja Vilma Jakelevičiene aplankė Kalesninkų bažnyčios statytojo ir pirmos lietuviškos mokyklos įkūrėjo kunigo Mykolo Rudzio kapą. Šiais mokslo metais mūsų mokyklai buvo suteiktas jo vardas, taigi dvyliktoji dešimtokų laida, tai kartu ir pirmoji laida, kuri jau baigė Kalesninkų Mykolo Rudzio pagrindinę mokyklą.

Vėliau Paskutinio skambučio šventė vyko mokykloje ir prasidėjo paskutiniąja dešimtokų pamoka. Po pamokos visi susirinkome mokyklos aktų salėje. Čia paskutinį kartą lydimi mūsų pirmokėlių susirinko dešimtokai.

Šventinį koncertą pradėjo mokyklos priešmokyklinukai ir pradinių klasių mokiniai. Mažuosius dainorėlius ruošė muzikos mokytoja Liucija Plukienė. Sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorė Renata Aukščionienė bei mūsų svečias „Vorutos“ laikraščio leidėjas ir redaktorius Juozas Vercinkevičius. Dešimtokus pasveikino ir atminimo dovanėles įteikė jų pirmoji mokytoja Vaida Urvikienė.

Paskutinio skambučio šventė, tai ne tik dešimtokų diena, bet ir mūsų ketvirtokų, kurie jau kitais metais bus penktokais. Mokyklos direktorė įteikė jiems pirmuosius pažymėjimus. Sveikinimo žodį tarė ir pirmoji jų mokytoja Vilija Kuleš.

Dešimtokai negailėjo gražių padėkos žodžių visiems mokytojams, mokyklos administracijai, savo draugams. Atsisveikindami mokiniai pasodino gražų medelį mokyklos kieme.

Dešimtokai  perdavė devintokams mokyklos raktą ir perskaitė tradicinį, tik netradiciškai parašytą testamentą – parodė nuotaikingą, pačių sukurtą filmuką.

Paskutinio skambučio šventę organizavo mokytoja Elvyra Bernatovičienė, kurios dėka ši diena tapo dar šviesesnė ir prasmingesnė. 

Juozo Vercinkevičiaus nuotr.

Nuotraukoje: Paskutiniojo skambučio šventės dalyviai