Paskaitų ciklas apie Lietuvos etnografinių regionų tradicinę architektūrą jau virtualioje erdvėje

Paskaitų ciklas apie Lietuvos etnografinių regionų tradicinę architektūrą jau virtualioje erdvėje

Etninės kultūros globos taryba kviečia virtualioje erdvėje klausytis įdomaus ir informatyvaus paskaitų ciklo apie Lietuvos etnografinių regionų tradicinę architektūrą.

Šios paskaitos – puiki galimybė susipažinti su visų penkių Lietuvos etnografinių regionų –  Aukštaitijos, Dzūkijos (Dainavos), Suvalkijos (Sūduvos), Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos – svarbiausiais tradicinės architektūros bruožais. Jose sužinosite, kokie kaimų tipai vyravo skirtinguose Lietuvos kraštuose. Susipažinsite su atskiro regiono tradicinės sodybos pastatų išdėstymu ir dydžiais, pavadinimais ir puošyba. Išgirsite apie skirtingas vakarų ir rytų Lietuvai būdingas tradicines namo šildymo sistemas. Visa tai padės susidaryti vaizdą ne tik apie Lietuvos regionuose  susiklosčiusius savitus namų kūrimo modelius, bet ir apie skirtingą kiekvieno krašto žmonių charakterį.

Tradicinę architektūrą šiose paskaitose pristato Lietuvos liaudies buities muziejaus kultūros paveldo specialistė, architektė dr. Rasa Bertašiūtė.

Paskaitos įrašytos gegužės mėnesį vykusiame nuotoliniame seminare gidams „Lietuvos etnografiniai regionai“. Seminarą surengė Etninės kultūros globos taryba kartu su Turizmo rinkodaros asociacija.

Paskaitas apie tradicinę architektūrą galima rasti:

Netrukus virtualioje erdvėje atsiras ir kitos seminaro apie Lietuvos etnografinius regionus paskaitos: apie tradicinę muziką, kalendorines šventes, kulinarinį paveldą ir kt.

Etninės kultūros globos tarybos informacija