Pagrindinis puslapis Uncategorized Paskaita „Prarastas Vilnius: universiteto botanikos sodas Sereikiškėse“

Paskaita „Prarastas Vilnius: universiteto botanikos sodas Sereikiškėse“

2015 m. balandžio 16 d., ketvirtadienis, 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija ir Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija kviečia į paskaitą, skirtą susipažinti su buvusio Vilniaus universiteto botanikos sodo istorine raida.

Paskaitos metu architektūros istorikė Audronė Kasperavičienė (Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervatas) supažindins su XIX a. Vilnių garsinusio VU botanikos sodo istorija, pastatų ansamblio, kurį kūrė architektai M. Šulcas, Ž. Pusje ir K. Podčašinskis, bei želdynų raida. Prof. Romas Pakalnis (Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija) pateiks komentarą apie pačioje Vilniaus senamiesčio širdyje esančio istorinio parko reikšmę miestui, gamtai ir žmonėms.

Po paskaitos bus galima užsirašyti į balandžio mėn. pabaigoje organizuojamą nemokamą ekskursiją po Vilniaus pilių rezervatą.

Edukacinė paskaita yra iš ciklo „UNESCO paveldas pasaulyje ir Lietuvoje“. Ši paskaita rengiama Tarptautinės paminklų ir paminklinių vietovių dienos (balandžio 18-osios) proga.

Daugiau apie Balandžio 18-ąją: http://www.icomos.lt/lt/icomos-lnk/balandzio-18-oji-tarptautin-paminkl-ir-paminklini-vietovi-di/

Vilniaus universiteto Botanikos sodo ansamblis Sereikiškėse. Abiejų tautų Respublikos Edukacinei komisijai 1787 m. įsigijus Vilniaus universiteto botanikos sodui skirtą sklypą Sereikiškėse prasidėjo šios teritorijos ir joje buvusių pastatų planavimo, tvarkymo ir pritaikymo Gamtos mokslų fakulteto reikmėms  darbai. Vilniaus pilių teritorijoje buvo suformuotas naujo tipo klasicizmo stiliaus kraštovaizdžio ansamblis, skirtas mokslo tikslams. Šio ansamblio  formavimosi raidos tendencijas, jo planinę struktūrą bei statinių paskirtį iliustruoja istoriniai planai, vaizdai ir inventoriniai aprašymai, kurie bus aptariami paskaitoje. Taip pat išgirsite istorinius duomenis apie Gamtos mokslų fakulteto pagrindinį pastatą Sereikiškėse, kuriame gyveno Vilniaus universiteto profesorius S. B. Jundzilas. Būtent šio mokslininko pastangų dėka Vilniaus universiteto botanikos sodas ypač išsiplėtė ir tapo garsus Europoje.

Informacija: www.unesco.ltwww.vilniauspilys.ltwww.archfondas.ltwww.icomos.lt.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcijos informacija