Pagrindinis puslapis Istorija Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė Paskaita „Ona Celietė – antroji Jogailos sutuoktinė“

Paskaita „Ona Celietė – antroji Jogailos sutuoktinė“

www.voruta.lt

Vasario 10 d., 18 val. Lenkijos institutas Vilniuje (Didžioji g. 23)

Paskaita vyks anglų kalba be vertimo.

Majos Lukanc  (Liublianos universitetas) paskaita skirta Onai Celietei, Jogailos antrajai žmonai ir politinei situacijai  viduramžio Europoje. Ona Celietė (lenk. Anna Cylejska, slov. Ana Celjska) (*maždaug 1380/1388 – †1416) – bemaž vienintelė Viduramžių sąsaja, rišanti dabartinę Slovėniją ir Lenkiją/Lietuvą. Istorija įamžino šią grafaitę, kai ji susituokė su Lenkijos karaliumi ir Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Jogaila (Władysław II Jagiełło) ir šitaip tapo pirmąja karaliene tarp Celės grafų, svarbiausios kilmingųjų giminės, kilusios iš šiuolaikinės Slovėnijos teritorijos.
Maja Lukanc baigė 2015 m. Liublianos universiteto Humanistikos fakultetą ir apgynė diplominį darbą „Ona Celietė: biografinė apybraiža“ už kurį gavo Liublianos universiteto F. Prešereno premiją. Bendradarbiaujant su Celės krašto muziejumi išleido knygą apie Ona Celietė ir paraše daug publikacijų skirtų plačiajai visuomenei.

Įėjimas laisvas. 

Organizatoriai: Lenkijos institutas Vilniuje, Liublianos universiteto Slovėnų kaip antrosios ir užsienio kalbos centras, Liublianos universiteto Humanistikos fakultetas, Slovėnijos Respublikos ambasada Varšuvoje,  Celės krašto muziejus,  Vilniaus universitetas.