Pagrindinis puslapis Kultūra Paskaita-diskusija „Rabino Isaak’o Rülf’o idėjos ir jų kaita“

Paskaita-diskusija „Rabino Isaak’o Rülf’o idėjos ir jų kaita“

Paskaita-diskusija „Rabino Isaak’o Rülf’o idėjos ir jų kaita“

Isaac Rülf

www.voruta.lt

Spalio 12 d. 18 val. Klaipėdos etnokultūros centras (Daržų g. 10) kviečia į paskaitą-diskusiją – „Rabino Isaak’o Rülf’o idėjos ir jų kaita“. Paskaitos autorius ir vedėjas Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto doc. dr. Hektoras Vitkus.

Klaipėdos Sinagogos bendruomenės rabinas, aktyvus visuomenės veikėjas, filosofas, vienas sionistinio judėjimo vadovų bei publicistas Isaak’as Rülf’as yra tapęs XIX a. antrosios pusės Klaipėdos vaizdinio dalimi. Klaipėdos žydų bendruomenių socialinio ir kultūrinio gyvenimo suklestėjimas yra siejamas su I. Rülf’o veikla. Būtent čia, Klaipėdoje, ne tik kaip šiauriausiai nutolusiame Rytų Prūsijos mieste, bet ir kaip „paribio“ su Rusija erdvėje I. Rülf’as susidūrė su socialiniais, kultūriniais bei politiniais iššūkiais, formavusiais jo pažiūras. 1865 m. I. Rülf’as į Klaipėdą atvyko kaip emancipuotas judėjų tikybos vokietis, o 1897 m. jis jau buvo perėmęs musar idėjas bei tapęs dvasiniu religinio sionizmo lyderiu. Dr. H. Vitkaus paskaitoje sieksime aptarti veiksnius, paskatinusius tokią I. Rülf’o pozicijos transformaciją bei jo politinių, socialinių bei kultūrinių idėjų kaitą.

Daugiau informacijos apie lektorių: https://briai.ku.lt/darbuotojai/mokslo-darbuotojai/hektoras-vitkus/

Dalyvavimas su galimybių pasu.

Primename, kad įstaigos patalpose privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Renginiai gali būti fotografuojami, filmuojami, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose. Šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medija priemonėse.