Pagrindinis puslapis Uncategorized Pasieniečių mokykla kviečia jaunuolius į atvirų durų dieną

Pasieniečių mokykla kviečia jaunuolius į atvirų durų dieną

 

Pasieniečių mokykla, įsikūrusi Medininkuose (Vilniaus r.), š. m. balandžio 16 d. atvers duris jaunuoliams besidomintiems pasieniečio profesija. Oficialus renginio atidarymas prasidės mokyklos didžiojoje salėje 11.00 val. Čia besidomintiems bus pristatoma pasieniečio profesija, bendri priėmimo į mokyklą ir atrankos reikalavimai.

 

Vėliau visi pasieniečių svečiai mokyklos sporto salėje galės pasižiūrėti kursantų atliekamų savigynos imtynių pratimų ir kitų sporto elementų. Taip pat specialistai papasakos apie fizinio pasirengimo įskaitos reikalavimus ir parodys, kaip taisyklingai atliekami pratimai.

 

Rikiuotės aikštėje pasieniečių svečiai galės susipažinti su tarnyboje naudojamomis transporto priemonėmis ir pasėdėti už keturračio vairo. Jaunuoliai galės apžiūrėti tarnyboje naudojamą ginkluotę, techniką ir įrangą, stebėti kursantų parengtus rikiuotės pasirodymus. Kriminalistinių tyrimų skyriaus ekspertai pademonstruos dokumentų tikrinimo ir tyrimo įrangą ir papasakos, kaip su ja dirbama.

 

Susirinkusiems svečiams koncertuos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Egidijaus Mikniaus.

 

Kinologai su tarnybiniais šunimis pristatys pažintinę programą: visiems susirinkusiems pasakos apie kinologų darbą ir tarnybinių šunų svarbą, saugant Lietuvos Respublikos valstybės sieną. Taip pat kinologai pademonstruos bendras tarnybinių šunų paklusnumo komandas. Svečiai galės įsitikinti, kad šuo gali būti ne tik draugas, bet ir geras pagalbininkas, saugant valstybės sieną, sulaikant nusikaltėlius ir pažeidėjus.

 

Prie informacinių stendų visi atvirų durų dienos lankytojai – abiturientai, vyresniųjų klasių moksleiviai, juos lydintys šeimos nariai ir mokytojai galės domėtis priėmimo sąlygomis, kursantų aprūpinimo ir išlaikymo sąlygomis, suteikiamomis socialinėmis garantijomis, atrankos į mokyklą taisyklėmis, kursantų laisvalaikiu, visuomenine ir sportine veikla. Visi lankytojai gaus atsakymus į šiuos ir kitus jiems rūpimus klausimus.

 

Vėliau visi norintys galės pasivaikščioti po mokyklą: auditorijoje stebėti praktinį užsiėmimą apie stebėjimo kontrolės technikos priemones, jų paskirtį ir panaudojimo galimybes, aplankyti mokyklos bendrabučius, auditorijas, Pasieniečių muziejų, sporto sales ir tirus.

 

Pasieniečių mokykloje atvirų durų dienos organizuojamos kasmet pavasarį. Panašūs renginiai vyksta ir kituose Valstybės sienos apsaugos tarnybos padaliniuose.

 

Norintiems mokytis ir įgyti pasieniečio profesiją daugiau informacijos apie Pasieniečių mokyklą ir atrankas galima rasti interneto tinklalapiuose, adresais: www.pasienietis.lt, www.pasienis.lt.

 

 

Cituojant Pasieniečių mokyklos pranešimus spaudai, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

 

 

 

 

 

 

Ričardas Nariūnas