Pasieniečiai prisijungė prie iniciatyvos Vyshyvanka: vienybė težydi

Pasieniečiai prisijungė prie iniciatyvos Vyshyvanka: vienybė težydi

Kasmet gegužės 19-ąją ukrainiečiai ir jų draugai visame pasaulyje puošiasi tradiciniais raštais išmargintais marškiniais ir mini Vyšyvankos dieną. Ukrainiečiai tvirtai tiki, kad tradiciniais raštais išsiuvinėta vyšyvanka suteikia jėgų ir padeda išgyventi bet kokioje situacijoje.

Minint tradicinių Ukrainos siuvinių dieną, atsiliepdami į Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės globojamą solidarumo su Ukraina iniciatyvos kvietimą ,,Vyshyvanka: vienybė težydi“, keturi VSAT Vilniaus pasienio rinktinės pasieniečiai pasipuošė tautiniais ukrainietiškais raštais išsiuvinėtais marškiniais. Kartu su pasaulio lyderiais ir žinomos kultūros, mokslo ar verslo asmenybėmis, pasieniečiai tokia forma savo palaikymą išreiškė ir pagerbė su Rusijos karine agresija kovojančios Ukrainos tradicijas solidarizuodamiesi su Lietuvoje gyvenančia ukrainiečių bendruomene, kurios gausi dalis – karo pabėgėliai.

Pasak renginio organizatorių – Vyšyvanka – liaudiškais raštais siuvinėti marškiniai. Nors šiais raštais marginti marškiniai matomi ir kituose slaviškuose kraštuose, ukrainietiška vyšyvanka išsiskiria savitomis siuvinėjimo ypatybėmis. Kiekvienas raštas pasakoja šeimos ar regiono istoriją. Tikima, kad Vyšyvanka marškiniai turi apsaugančių galių, o ant marškinių išsiuvinėti geometriniai raštai yra vertinami kaip simboliniai amuletai, sutelkiantys ir suteikiantys jėgų, taip reikalingų kovoje už laisvę.

Palaikymą Ukrainai galime išreikšti ne tik prisidėdami finansiškai bet ir palaikydami morališkai. Šiuo metu visos įmanomos palaikymo formos yra svarbios.

Tesužydi vienybė Vyšyvankos spalvomis skleidžiant palaikymo Ukrainai žinią!

Dovilė Sabaliauskienė

Valstybės sienos apsaugos tarnybos

prie LR VRM Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė