Pagrindinis puslapis Naujienos Pasieniečiai Judumo savaitę minėjo ,,Grybų radybų” varžybomis

Pasieniečiai Judumo savaitę minėjo ,,Grybų radybų” varžybomis

Pasieniečiai Judumo savaitę minėjo ,,Grybų radybų” varžybomis

Vilniaus pasienio rinktinės nuotraukos

Dovilė Sabaliauskienė, VSAT Vilniaus pasienio rinktinės viešųjų ryšių specialistė, www.voruta.lt

Šiemet pušynai tikrai dosnūs grybų ir uogų. Aktyviai praleisti laiką gamtoje,   pasidžiaugti  rudeniu,   pasivaikščioti  gražiais miškais bei paieškoti rudens gėrybių, ketvirtadienio sporto valandų popietę, buvo pakviesti Vilniaus pasienio rinktinės darbuotojai. Rugsėjo 16-22 d. Lietuvoje minima Europos judumo savaitė, tad visi darbuotojai buvo kviesti naudoti žingsnius skaičiuojantį įrenginį.

Grybų radybų” varžybų ir Europos judumo savaitės dalyviai neabejotinai pasitikti puikiu rudenišku oru oru ir gera nuotaika. Nepabūgę rudeniško lietaus, susirinko beveik  trys dešimtys  Vilniaus pasienio rinktinės pareigūnų ir darbuotojų. Būdami puikios nuotaikos,   gavę teisėjų nurodymus bei  aptarę taisykles, visi draugiškai patraukė Lavoriškių miško link. Sutarta grybauti  1 valandą.

Dar toli nenuėjus, vos už keleto metrų  nuo automobilių, grybautojai jau rovė pirmuosius baravykus. Bet nustatytu laiku iš miško grįžo tik 24, o kur prapuolė kiti – pasiklydo girioje ar tiesiog nieko neradę nedrįso rodytis – organizatoriai nespėliojo.

Po valandos miške, – grybavimo  rezultatai  stebino. Šitiek baravykų, ankstesniais metais  dar  nebuvo pririnkęs net patyręs grybautojas. Visus varžybose dalyvavusius dalyvius džiugino gamtos dovanos.   Iš miško grybautojai grįžo su sklidinais krepšiais baravykų.

Po komisijos darbo paaiškėjo, kad gražiausiąjį laimikį aptiko Kristina Mažeikienė. Didžiausiu grybu nustebino Jaunius Tamašauskas.

Komisija ėmėsi darbo, pradėjo rūšiuoti surinktus grybus. Geriausiu ,,Grybų radybų” konkurso grybautoju-rekordininku tapo Grigorijus Kozlovskis.

Padėkota ir idėjos generatorei Gitai Abromavičienei už reikšmingą bendruomeninę veiklą ir įkvepiantį pavyzdį puoselėjant kūrybišką bendradarbiavimą Vilniaus pasienio rinktinės renginiuose.

Susumavus rezultatus, geriausieji buvo apdovanoti  diplomais bei dovanomis.

Grybų varžybose  buvo  daug grybų,  puikios nuotaikos, skambaus juoko, šilto kolegų bendravimo.