Pasaulyje Lietuvos vardą garsinanti „Saulė ir jūra“ gruodį skambės Vilniaus taksi parke

Pasaulyje Lietuvos vardą garsinanti „Saulė ir jūra“ gruodį skambės Vilniaus taksi parke

Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ Vilniaus taksi parke. Gabrieliaus Jauniškio nuotrauka

Prieš metus Vilniuje parodyta ir didžiulio susidomėjimo sulaukusi opera-performansas „Saulė ir jūra“ sugrįžta į Vilniaus taksi parką. Menininkių Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės ir Linos Lapelytės kūrinys sostinėje bus rodomas gruodžio 8–11 d.

„Auksiniu liūtu“ 2019 m. Venecijos bienalėje apdovanota opera gruodžio 9–11 d. sostinėje darsyk suskambės lietuviškai, o gruodžio 8 d. bus atliekama angliškai. Į šios dienos pasirodymus atvyksta tarptautinė atlikėjų trupė. Su ja per pastaruosius metus „Saulė ir jūra“ keliavo į Briuselį, Roterdamą, Reikjaviką, Londoną, Helsinkį, Vysbadeną, Jeruzalę, Barseloną, Porto ir Lisaboną. Iš viso kūrinys jau skambėjo 25 miestuose, 18-oje šalių.

Šįkart į Lietuvą kūrinys grįžta po trumpesnės pertraukos. Pernai „Saulė ir jūra“ Vilniuje parodyta praėjus dvejiems metams po prestižinio įvertinimo ir ketveriems po premjeros Vilniaus tarptautiniame teatro festivalyje „Sirenos“.

„Dėl koronaviruso pandemijos ir intensyvių kelionių po pasaulį užtrukome kūrinį parvežti namo. Praėjusį gruodį žiūrovų Lietuvoje parodytas ypatingas dėmesys mus nepaprastai sujaudino ir paskatino ieškoti galimybių kuo greičiau į operą pakviesti tuos, kuriems nepavyko jos pamatyti. Galų gale šis nenuspėjamas laikas moko džiaugtis labai trapiomis dabarties akimirkomis ir stengtis nieko neatidėlioti“, – apie kūrinio rodymą Vilniuje sako autorės.

Rugilės Barzdžiukaitės, Vaivos Grainytės, Linos Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“ Vilniaus taksi parke 2021 m. Evgenios Levin nuotrauka

Apie žmogaus ir Žemės nuovargį operoje-performanse dainuojantys poilsiautojai guli dirbtiniame paplūdimyje, kuris šiemet ir vėl bus supiltas buvusiame Vilniaus taksi parke. Ypatingos architektūros statinyje žiūrovai gali judėti po aštuonių aukštų serpantiną ir stebėti veiksmą paplūdimyje iš viršaus – tarsi iš saulės perspektyvos. Pasak „Saulės ir jūros“ organizatorių, tai vienintelė tokia erdvė, kurioje teko surengti pasirodymus, kai žiūrovas gali keisti ne tik savo stebėjimo vietą, bet ir matomo paplūdimio mastelį – tai priartėdamas, tai nutoldamas.

Bilietus galite įgyti čia.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai – Vilniaus miesto savivaldybė, „Triniti Jurex“, Bilietai.lt, „JCDecaux“, LRT, „Žmonės“.

„Saulės ir jūros“ kūrėjų informacija

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.