Pasaulio litvakų kongreso atidarymas LR Seime

Pasaulio litvakų kongreso atidarymas LR Seime

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė kviečia gegužės 23 d. Vilniuje po pasaulį išsibarsčiusius litvakus susitikti penktajame Pasaulio litvakų kongreso atidarymo renginyje Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje.

Keturias dienas vyksiančio Kongreso atidarymo dieną 10 val. pradės parodos Seime „XXI amžiaus litvakų kultūros metraštis“ atidarymas (fojė prie Konstitucijos salės, Seimo I r. III a.).

Kongreso atidarymo konferencijos metu numatyti pranešimai bei diskusijos kovos su antisemitizmu, litvakų istorijos, švietimo bei kitomis aktualiomis temomis.

Pasaulio litvakų kongresas Vilniuje siunčia žinią visam pasauliui, kad žydiškumas Lietuvoje turi ne tik praeitį. Šiomis dienomis mes kviečiame atviram pokalbiui apie litvakų kultūros ateitį ir kaip svarbu ją perduoti mūsų vaikų bei anūkų kartoms.

Penktojo Pasaulio litvakų kongreso oficialia globėja Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Seimo Pirmininkė teigia: „Šis Pasaulio litvakų kongresas vyksta siautėjant agresijai Ukrainoje, kai karo karštinė krečia visą regioną, kuris reikšmingas ir Lietuvai, istorinei bei šiandieninei, ir visam jidiš kultūros pasauliui. Aklo žiaurumo, prievartos akivaizdoje svarbu nuolat akcentuoti žmoniškumą, atjautą, amžinąsias dvasines vertybes, iš kurių jėgos visada sėmėsi ilgametė litvakų tradicija. Tai ypač aktualu dabar, kai Europos rytuose vėl kelia galvą agresyvus, imperinis antisemitizmas, kraipantis istorinius faktus ir manipuliuojantis žmonių jausmais. Turime tam pasipriešinti!“

„Pasaulio litvakų kongresas Vilniuje siunčia žinią visam pasauliui, kad žydiškumas Lietuvoje turi ne tik praeitį. Šiomis dienomis mes kviečiame atviram pokalbiui apie litvakų kultūros ateitį ir kaip svarbu ją perduoti mūsų vaikų bei anūkų kartoms. Esu tikra, kad ir Lietuvos valstybė yra suinteresuota, kad visi pasaulio litvakai savo gimtojoje protėvių žemėje jaustųsi kaip namuose“, – teigė Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Penktojo Pasaulio litvakų kongreso atidarymo konferencijos programa

Kviečiame stebėti tiesioginę konferencijos transliaciją Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“. Renginio pradžia 10. 30 val.