Pagrindinis puslapis Kultūra Pasaulio lietuvių bendruomenės stovykloje – Dianos Nausėdienės dėmesys lituanistiniam švietimui

Pasaulio lietuvių bendruomenės stovykloje – Dianos Nausėdienės dėmesys lituanistiniam švietimui

Pasaulio lietuvių bendruomenės stovykloje – Dianos Nausėdienės dėmesys lituanistiniam švietimui

www.voruta.lt

Trečiadienį Diana Nausėdienė aplankė Pasaulio lietuvių, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių organizuojamą ir Švietimo, Mokslo ir Sporto Ministerijos remiamą stovyklą „Pasaulio Lietuva“. Joje susitiko lietuvių kilmės jaunuoliai iš 13 šalių.

Šiemet stovykla vyksta Alytaus rajone, Alovės kaime. Tokių Lietuvoje organizuojamų stovyklų išeivijos vaikams pagrindiniai tikslai – supažindinti jaunuolius su Lietuva, susidraugauti vieniems su kitais, bendrauti lietuviškai, stiprinti žinias apie Lietuvą.

D. Nausėdienė bendravo su čia susirinkusiais moksleiviais, po to lituanistinio švietimo užsienyje iššūkius ir perspektyvas aptarė su stovykloje savanoriaujančiais Airijos, Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenių pirmininkais, bendruomenių valdybos nariais, Pasaulio lietuvių bendruomenės Švietimo komisijos atstovais.

Šią vasarą pirmoji ponia lankėsi ne vienoje moksleivių stovykloje, skirtoje lietuvybei ir patriotiškumui puoselėti. Vakar ji susitiko ir bendravo su emigracijoje gyvenančiais ir Marijampolės rajone, Jurgežeriuose, stovyklaujančiais moksleiviais.

Liepos mėnesį Prezidentūroje vyko pirmosios ponios susitikimas su Romos lituanistinės mokyklėlės vaikais, jų mokytojomis ir mamomis.

D. Nausėdienė globoja lituanistinio švietimo veiklą užsienyje. Pasak pirmosios ponios, labai džiugu ir svarbu, kad lietuvių bendruomenės pasaulyje gyvuoja ir puoselėja lietuviškumą, ugdo meilę lietuvių kalbai, kad ir kaip toli būtų nuo Lietuvos: „Labai svarbu jaustis bendruomene, kurios neriboja geografinės sienos. Viena Lietuva, kurią kuriame visi.“

Prezidento komunikacijos grupė