Pagrindinis puslapis Uncategorized Pasaulinę kultūros dieną Šv. Jonų bažnyčioje vyks koncertas „Čiurlionio įkvėpti“

Pasaulinę kultūros dieną Šv. Jonų bažnyčioje vyks koncertas „Čiurlionio įkvėpti“

Šių metų  balandžio 15 d. 19 val. Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12) vyks renginys „Čiurlionio įkvėpti“, skirtas Pasaulinei kultūros dienai.

Pažymint 140-ąsias  M. K. Čiurlionio gimimo metines ir  80-ąsias N. Rericho pakto pasirašymo ir Pasaulinės kultūros dienos atsiradimo metines, Vilniaus miesto savivaldybės Kultūros skyrius ir M. K. Čiurlionio namai inicijuoja programą „Čiurlionio įkvėpti“, skirtą vilniečiams ir sostinės gimnazijų moksleiviams.

Balandžio 15-osios rytą Vilniaus gimnazijose vyks jungtiniai gimnazistų ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos, Vilniaus Karoliniškių muzikos mokyklos mokinių, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentų ir styginių kvarteto „Fabula Rasa“ atlikėjų muzikiniai literatūriniai renginiai, kurių metu skambės ištraukos iš 1902 metais Leipcige rašyto M. K. Čiurlionio laiško jaunesniajam broliui Povilui, bus atliekami kompozitoriaus muzikiniai kūriniai.

Renginiai tą pačią dieną vyks ir Antakalnio, Gabijos, Karoliniškių, Mykolo Biržiškos, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Šv. Kristoforo, Užupio, Vytauto Didžiojo ir Žvėryno gimnazijose. Kiekviena mokykla individualiai adaptavo organizatorių pasiūlytą idėją – tad,  kultūros pamoka, vienijama Čiurlionio kūrybos, visose ugdymo įstaigose vyks labai skirtingai – įvairiai bus atidengiamos jungtys tarp įvairių meno raiškų, kultūros ir istorijos.

Šiomis kultūros pamokomis siekiama aktualizuoti dvasinės nematerialiosios kultūros svarbą asmenybės formavimosi procese, priminti M. K. Čiurlionio indėlį ne tik į Lietuvos kultūros istoriją, bet ir jo asmeninį įsitraukimą rengiant pirmąsias lietuvių dailininkų parodas Vilniuje, atverti galimybę panaudoti Čiurlionio laiškų tekstus ir menininko mintis ugdant jaunąją kartą.

Pagrindiniame Kultūros dienos renginyje (balandžio 15 d.) 18.00 val. Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12) už kultūros darbuotojus bus aukojamos Šv. Mišios, o 19.00 val. vyks koncertas „Čiurlionio įkvėpti“, kuriame dalyvaus žymiausi Lietuvos pianistai, profesoriai J. Karnavičius, B. Vainiūnaitė, S. Okruško, A. Žvirblytė ir R. Zubovas, nusipelnę aktoriai E. Gabrėnaitė, A. Giniotis, A. Bialobžeskis, dainuos Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos choras, vadovaujamas dirigento Romualdo Gražinio.

Balandžio 15-ąją Lietuvoje devintą kartą bus minima Pasaulinė kultūros diena, kuria siekiama paskatinti saugoti žmonijos kultūros vertybes, sutelkti savo etninių šaknų pažinimui, priminti apie etikos svarbą ir taikos kaip kultūros pagrindo siekimą visose gyvenimo srityse.

M. K. Čiurlionio namų informacija