Paryžiuje pristatyta knyga apie skulptorių Antaną Mončį

Paryžiuje pristatyta knyga apie skulptorių Antaną Mončį

„Mano tėvas Antas“ (pranc. Mon Père Ant) knyga. urm.lt nuotr.

Liepos 13 dieną Lietuvos ambasadoje Paryžiuje, Prancūzijoje, žymaus skulptoriaus Antano Mončio sūnus, teatro pedagogas, oratorinio meno mokytojas Jean-Christophe Mončys pristatė savo knygą „Mano tėvas Antas“ (pranc. Mon Père Ant), kuri atskleidžia Lietuvoje gimusio ir Prancūzijoje kūrusio skulptoriaus A. Mončio kūrybos paslaptis, vidinį skulptoriaus santykį su savo gimtine Lietuva, pasakoja apie ilgą išeivijos laikotarpį Paryžiuje, glaudų menininko ryšį su gamta ir kultūra bei nepertraukiamus įkvėpimo šaltinius, kuriuos jis derino su to meto šiuolaikinio meno tendencijomis. Knyga išleista minint A. Mončio (1921-2021) šimtąsias gimimo metines.

Jean-Christophe Mončys. urm.lt nuotr.

,,Šiandien pristatoma knyga nėra vien tik apie Antaną Mončį –  ji taip pat daug papasakoja ir apie sūnų Jean-Christophe, kuris ženkliai prisidėjo prie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo bei Lietuvos vardo garsinimo Prancūzijoje. Džiaugiuosi, jog Jean-Christophe praeitą savaitę gavo Valstybinį apdovanojimą iš Lietuvos Prezidento rankų“ –  sveikinimo žodyje pažymėjo Lietuvos ambasadorius Prancūzijoje Nerijus Aleksiejūnas.

Šiuolaikinio meno daktarė, XX amžiaus skulptūros ekspertė Mathilde Desvages pasidalino savo įžvalgomis apie Antano Mončio kūrybą ir jo kūrybos epochą. Diskusiją moderavo Lietuvos kultūros atašė Prancūzijoje Austė Zdančiūtė.

Gausiai susirinkę svečiai taip pat buvo pakviesti į ,,Knygos ,,Mano tėvas Antas“ užkulisiai“ ir A. Mončio darbų iš J.-C. Mončio kolekcijos parodą. Vakaro metu skambėjo akordeonistės, Nacionalinio ir tarptautinio muzikos ir akordeonų centro (Prancūzija) absolventės Eglės Bartkevičiūtės atliekami kūriniai.

Jean-Christophe Mončys. urm.lt nuotr.

Knygą „Mano tėvas Antas“ iliustravo grafikos dizainerė Sigutė Chlebinskaitė.

Aktorius, teatro pedagogas, oratorinio meno mokytojas J.-C. Mončys gyvena Paryžiuje ir prancūziškai apie save sako: „Je suis Lituanien – esu lietuvis.“

urm.lt inf.