Pagrindinis puslapis Istorija Rezistencija Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos paminėjimas Šakių rajone

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienos paminėjimas Šakių rajone

2016 m. gegužės 21 d. Šakių raj. Lekėčiuose ir Valkų kalvose buvo paminėta Partizanų pagerbimokariuomenės ir visuomenės vienybės diena, kurioje dalyvavo LR Seimo nariai A. Dumčius ir A. Vidžiūnas, Ministro Pirmininko padėjėjas Vilius Kavaliauskas, rajono savivaldybės atstovai, šauliai, Kauno sąjūdiečiai, Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos atstovai, vietos gyventojai.

Renginys prasidėjo Šv. Mišiomis Lekėčių Šv. Kazimiero bažnyčioje, o joms pasibaigus buvo atidengta ir pašventinta Atminimo lenta 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų Lekėčių valsčiaus savanoriams ir Vyčio Kryžiaus kavalieriams atminti. Vėliau prie paminklo vyko šventinis minėjimas Lekėčių krašto partizanams atminti.

 Renginio dalyviai taip pat rinkosi ir prie žeminių Rūdšilyje.  Čia buvo dedamos gėlės, uždegtos žvakelės. Keturių  Lietuvos partizanų bunkerių  maršrutą pristatė  V. Aleknavičius ir K. Vaičiūnas.

Valkų kalvose buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos partizanus ir Lietuvos karius, po jų – Valkų mūšio minėjimas.

Pavakare į kaimo sodybą „Poškynė“ atvyko LLŠ įvarių  rinktinių šauliai .Visi vaišinosi kareiviška koše,  klausėsi Aistės Smilgevičiūtės ir grupės „Skylė“ koncerto.

Kriukuose  poilsiavietėje prie Nemuno jau penkioliktąjį vyko Žiobrinių šventė, kurios metu buvo kepami ir rūkinami žiobriai, verdama žuvienė, vyko žvejų varžytuvės. Susirinkusiems koncertavo įvairios grupės ir atlikėjai. 

 

Lietuvos sąjūdžio Kauno tarybos informacinis biuras