Pagrindinis puslapis Lietuva Kariuomenė Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiemet vyks Utenoje ir Anykščiuose

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiemet vyks Utenoje ir Anykščiuose

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės diena šiemet vyks Utenoje ir Anykščiuose

Kariuomenės ir visuomenės diena, LK nuotr.

Tradiciškai trečiąjį gegužės savaitgalį Lietuvos kariuomenė atveria duris visuomenei ir kviečia drauge švęsti Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną bei susipažinti su kariuomenės gyvenimu iš arčiau. Šiemet pagrindinė šventė pirmą kartą vyks gegužės 14 d. Utenoje, ją lydės 15 d. Anykščių raj. vyksiantis Pėsčiųjų žygis Algimanto apygardos partizanų takais.

Kariuomenės ir visuomenės šventės metu aikštėje prie Utenos kultūros centro kariai kvies visuomenę susipažinti su savo tarnybos specifika, apžiūrėti karinę techniką, ginkluotę, pabendrauti, paragauti kario duonos įvairiose karinėse rungtyse. Renginio dalyvių taip pat lauks koncertinė programa.

Minint šią dieną prisimenami partizanai, Lietuvos laisvės gynėjai. Jiems pagerbti organizuojamas Pėsčiųjų žygis partizanų takais.

Kariuomenės ir visuomenės diena, LK nuotr.

Žygis Aukštaitijos partizanams pagerbti vyks gegužės 15 d. Anykščių r., kuriame buvo įkurta LLA Šarūno rinktinė. Žygio metu bus lankomos vietos, kur gyveno, kovojo ir žuvo Antano Slučkos-Šarūno rinktinės štabo nariai, Vytauto apygardos partizanai bei seserys, ryšininkės. Žygio pabaigoje, Niūronių kaime, dalyvių lauks kareiviškos vaišės ir partizanų dainos.

Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės minėjimo tradicija tęsiama nuo tarpukariu gyvavusios Kariuomenės ir visuomenės suartėjimo dienos. Grupės karių ir visuomeninių organizacijų atstovų iniciatyva pirmą kartą ši šventė buvo surengta 1935 metais. Atkūrus Nepriklausomybę tradicija buvo tęsiama ir šventė rengiama trečiąjį gegužės savaitgalį vis skirtinguose šalies miestuose. Šiemet šventė pirmą kartą vyks Utenoje ir Anykščių rajone. Organizuoti renginį šiame regione nuspręsta atsižvelgiant į tai, kad jame yra mažiausiai Lietuvos kariuomenės dalinių, tad ir galimybių pažinti kariuomenę ir karius.

Kariuomenės ir visuomenės diena, LK nuotr.

Detalesnė informacija ir renginių programa bus skelbiama Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos kariuomenės puslapiuose bei socialinių tinklų paskyrose.

kam.lt inf.