Pagrindinis puslapis Politika Parlamentarai ragina Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę R. Tamašunienę nusišalinti nuo M. Mackevičiaus klausimo nagrinėjimo

Parlamentarai ragina Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę R. Tamašunienę nusišalinti nuo M. Mackevičiaus klausimo nagrinėjimo

Rita Tamašunienė. YouTube  nuotr.

www.voruta.lt

Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Žygimantas Pavilionis ragina Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkę Ritą Tamašunienę nusišalinti nuo klausimų, susijusių su Seimo nariu Michalu Mackevičiumi, nagrinėjimo.

Seimo narių pranešime teigiama, kad dėl R. Tamašunienės pasisakymų žiniasklaidoje bei narystės Lietuvos lenkų sąjungoje, dėl kurios keliamas klausimas ankstesniame parlamentarų skunde dėl M. Mackevičiaus elgesio, kyla klausimas dėl Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkės nešališkumo ir objektyvumo.

Anot šių metų birželio 12 d. tinklalapyje www.zw.lt pasirodžiusios informacijos, R. Tamašunienė pokalbyje su žurnalistais pareiškė, kad partijos požiūriu, M. Mackevičius nepadarė nieko blogo.[1] Nuo tolesnių komentarų Seimo narė susilaikė.Taip pat, R. Tamašunienė, vadovaujantis politikės viešųjų ir privačiųjų interesų deklaracija, nuo 2004 m. yra Lietuvos lenkų sąjungos, kuriai vadovauja M. Mackevičius, narė.

„Toks išankstinis M. Mackevičiaus „išteisinimas“ kelia pagrįstų abejonių dėl komisijos pirmininkės nešališkumo. Parlamentarui M. Mackevičiui yra keliami rimti įtarimai, o jo įžeidžiantys pasisakymai dėl Lenkijos ambasadorės ir viešai vartojami necenzūriniai žodžiai neatitinka Seimo nario etikos standartų. Be to, R. Tamašunienė yra ilgametė Lietuvos lenkų sąjungos narė, dėl ko kyla ir pavaldumo santykių tarp jos ir M. Mackevičiaus klausimas. Komisija turi būti nešališka ir objektyvi, o jos sprendimai nekelti papildomų abejonių,todėl viešai prašome komisijos pirmininkės nusišalinti nuo šio klausimo sprendimo“, – kreipimosi motyvus komentavo A. Ažubalis.

Gegužės pabaigoje grupė TS-LKD frakcijos narių kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti M. Mackevičiaus vadovavimo Lietuvos lenkų sąjungai suderinamumą su Seimo nario statusu ir pareigomis bei įžeidžiančius M. Mackevičiaus pasisakymus dėl Lenkijos Respublikos ambasadorės Lietuvoje.

[1]http://zw.lt/wilno-wilenszczyzna/srode-komisja-etyki-zajmie-sie-sprawa-mackiewicza/