Parengtas šių metų etnokultūrinių vasaros stovyklų sąrašas

Parengtas šių metų etnokultūrinių vasaros stovyklų sąrašas

Artėjant vasarai Etninės kultūros globos tarybos iniciatyva parengtas šių metų etnokultūrinių vasaros stovyklų sąrašas. Į jį įtrauktos vaikams, jaunimui arba ir suaugusiesiems skirtos stovyklos, kuriose rinksis mėgstantys dainuoti liaudies dainas, šokti tradicinius šokius, užsiimti senaisiais amatais ar gilintis į kitas liaudies žinijos sritis. 

Štai pavyzdžiui, Aukštaitijoje vaikus stovyklauti pažįstant protėvių kultūrą, kviečia Širvintų rajone esantis Patyrimų muziejus „Vikingų kaimas“. Kūrybinės etnografinės stovyklos vaikų laukia Kaišiadorių rajone įsikūrusioje etnografinėje sodyboje „Vėjų fėja“. Dūburio saloje (Zarasų r.) vyks šeimų etnokultūrinė Juodaragio stovykla, kurios programoje – pažintiniai žygiai, tradiciniai žaidimai, dailės ir muzikos pamokos, kino filmai etnokultūrionėmis temomis ir kiti gerumai, kuriais turtingas ir festivalis „Mėnuo Juodaragis“. Jonavos rajone veikianti „Mitologinių būtybių laboratorija“ kviečia vaikus susipažinti su lietuvių mitologinėmis būtybėmis. Rokiškio rajone esančiame Salų dvare vyks jaunimui skirta XX tarptautinė tradicinių šokių stovykla, kuri šiemet skiriama Aukštaitijos metams. O Kūrybinio kankliavimo stovykla laukia visų, prijaučiančių tradiciniam kankliavimui.

Dzūkija šiemet gali pasigirti tuo, kad čia vyks garsioji „Sidabro vainikėlio“ stovykla. Anksčiau ji būdavo skirta tik Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ nugalėtojams, o šiemet stovykla atvira visiems vaikams. Tai puiki galimybė susipažinti su įvairiausių liaudies meno sričių profesionalais ir perimti jų patirtį. Pažinti etninę kultūrą įsitraukiant į ūkiškus darbus ir kitas veiklas vaikus kviečia Ąžuolų pamaina stovyklų ir edukacijų erdvėje  „Gervių lizdas“ (Trakų r.). Vaikai turės galimybę pamilti Dzūkijos tradicinę kultūrą ir Vilkiautinio kaime vyksiančioje stovykloje „Vaivorykštė“. O Varėnos rajone įsikūrusi kaimo turizmo sodyba „Šilas“ kviečia prisiliesti prie dzūkiškų amatų ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

Vasaros stovyklose pažinti savitas Mažosios Lietuvos senąsias tradicijas vaikus kviečia Senųjų kaimo tradicijų kultūros centras (Šilutės r.), Salos etnokultūros ir informacijos centras (Šilutės r.) ir Dovilų etninės kultūros centras (Klaipėdos r.). O Vilkyčiuose (Klaipėdos r.) visai netrukus vyks ypatinga šeimų stovykla – šiaudinių skulptūrų pleneras. Stovyklos dalyviai visi kartu kurs šiaudų skulptūras, kūrybą lydės paskaitos apie etninę kultūrą, dainų ir tradicinių šokių vakarai, koncertai. Stovyklą-plenerą užbaigs įspūdinga ugnies ir muzikos šventė.

Sūduvoje šiemet įvyks jau dvyliktą kartą organizuojama jaunimo vasaros stovykla „Laisvės kovų atmintis“. Šios stovyklos programoje – žygiai Lietuvos partizanų kovų vietomis Šakių krašte, naujausių tyrimų apie laisvės kovas pristatymas, susitikimas su filmo „Poetas“ autoriumi Vytautu V. Landsbergiu, muzikiniai vakarai prie laužo ir t. t.

Žemaitijoje kaip ir kasmet rengiama stovykla ,,Etnokultūros kūrybinės dirbtuvės“. Ši Paršežerio stovyklavietėje (Šilalės r.) vykstanti stovykla sutraukia moksleiviško amžiaus jaunimą, besidomintį žemaičių tradiciniais šokiais, amatais ir kitomis tradicijomis. O štai kuršiškojoje Žemaitijos pusėje pirmą kartą rengiama patyriminio istorijos pažinimo stovykla „Kuršių genties pėdomis“. Pažinti istoriją per patirtį kviečia Mosėdyje įsikūręs Kuršių genties istorijos muziejus. Atmintinų žirgo metų proga Žemaičių Naumiestyje įsikūręs Žemaičių etnokultūros centras rengia stovyklą vaikams „Žirgelį balnojau“. Skaudvilėje (Tauragės r.) rengiama stovykla vaikams, kur jie turės galimybę mokytis groti bandonija, basedle, žemaitiškomis kanklėmis ir daugybe kitų instrumentų. O žemaičių etnomuzikavimo ir tradicinių amatų vasaros kursuose Kelmėje sužinoti etnomuzikavimo bei amatystės paslapčių siūoma ne tik vaikams, bet ir suaugusiesiems.

Vilniaus vaikus į etnokultūrines stovyklas kviečia Vilniaus etninės kultūros centras. Kaune atostogauti su etnine kultūra siūlo Kauno tautinės kultūros centras.

Etnokultūrinių stovyklų sąrašą, kuriame pateikiama visa svarbiausia su stovyklomis susijusi informacija, galima rasti Etninės kultūros globos tarybos svetainėje https://ekgt.lt/veiklos-sritys/etnokulturinis-ugdymas/etnokulturines-vasaros-stovyklos/. Kviečiame šiuo sąrašu naudotis ruošiantis džiaugsmingoms ir prasmingoms atostogoms.

Etnokultūrinių stovyklų organizatorius kviečiame siųsti informaciją apie stovyklas, kurių į sąrašą dar neįtraukėme – būtinai paskelbsime. Informacijos laukiame: info@ekgt.lt

Etninės kultūros globos tarybos informacija ir nuotraukos