Pagrindinis puslapis Turizmas „Palangos stinta“ į žvejiškas linksmybes sukvies vasario viduryje

„Palangos stinta“ į žvejiškas linksmybes sukvies vasario viduryje

 

Palangos pasididžiavimas, kasmet būrį svečių į kurortą priviliojanti šventė „Palangos stinta“, šiemet svečius pradžiugins ne tik tradicinėmis linksmybėmis, bet ir kulinarine išmone; kurorto verslininkai, rengdamiesi jau vienuoliktajai Stintų šventei, ieško netradicinių būdų, kaip pateikti stintą, kad ji svečiams kuo labiau atskleistų savo ypatingą skonį.

 

Didelio populiarumo kiekvienai metais sulaukianti šventė „Palangos stinta“ šiemet svečius į Palangą sukvies vasario 15 d., šeštadienį. Tad kurorto verslininkams bei kultūros atstovams dabar įtemptas darbymetis. Pasak Palangos Turizmo informacijos centro (TIC) direktorės pavaduotojos Egidijos Smilingienės, TIC’o darbuotojai kasdien atsakinėja į besidominčiųjų artėjančia švente telefono skambučius ar elektroninius laiškus. „Dažniausiai klausiama, kada vyks Stintų šventė bei kokia numatoma programa“, – sakė E. Smilingienė.

Šviežių stintų skonio pasiilgę pramogautojai ne tik domisi numatomomis linksmybėmis, bet ir rezervuoja vietas viešbučiuose. E. Smilingienė atkreipė dėmesį, jog kai kurie Palangos viešbučiai Stintų šventės savaitgalį jau nebegali pasiūlyti laisvų vietų. Tiesa, visiškai užpildyti yra ne visi viešbučiai, tad norintieji vasario 15 d. pasinerti į „Palangos stintos“ linksmybes, nakvynę kurorte dar gali rezervuoti be didelio vargo.

 

Telefono skambučių, artėjant Stintų šventei, kasdien sulaukia ir Palangos kultūros centro darbuotojai. Į juos dažniausiai kreipiasi tautodailininkai, norintys savo gaminiais prekiauti Stintų šventės metu. „Kulinariniu paveldu kermošiaus dalyviai neprekiaus, tačiau šiltų kepurių, pirštinių ar kitų tautodailininkų kūrinių netruks“, – žadėjo Palangos kultūros centro direktorius Žilvinas Kažys.

Šventės dalyviai, kaip ir kasmet, galės ne tik įsigyti originalių dirbinių, paskanauti keptų, virtų, rūkytų, vytintų ar kitaip paruoštų stintų, bet ir įsigyti šviežių agurkais kvepiančių žuvų. Vietos žvejai, artėjant renginiui, taip pat rezervuoja vietas prekybai J. Basanavičiaus gatvėje.

 

Pavalgiusius bei apsipirkusius Palangos gyventojus ir kurorto svečius J. Basanavičiaus gatvėje tradiciškai linksmins folkloro kolektyvai, visi norintieji galės savo jėgas išbandyti stintų valgymo, inkaro laikymo ir kitose linksmose rungtyse, nereikalaujančiose išankstinio dalyvių pasirengimo.

Savo sugebėjimus, o kartu ir sėkmę, vasario 15 d. rytą galės išbandyti ir žvejai mėgėjai. Kaip ir kasmet, ant jūros tilto bus rengiamos stintų meškeriojimo varžybos, į kurias registruotis galima jau dabar.

Palangos stintoje“ pasrodys ir Lietuvos kepsnių kepėjų asociacija, šventės dieną Palangoje surengsianti Stintų kepsnių čempionatą.

Dar vieną atrakciją visiems, atvykusiems į Palangą, pateiks ir Lietuvos sveikuolių sąjungos nariai, šeštadienio popietę surengsiantys vadinamąsias ruonių maudynes prie jūros tilto.