Pagrindinis puslapis Uncategorized Palanga įvertinta tarptautiniu lygiu – Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja kurortui skyrė Europos garbės ženklą

Palanga įvertinta tarptautiniu lygiu – Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja kurortui skyrė Europos garbės ženklą

www.voruta.lt

Už indėlį plėtojant tarptautinius santykius bei propaguojant europines vertybes Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja didžiausiam Palangai skyrė jau trečiąjį (priešpaskutinį) Europos prizo apdovanojimą – Garbės ženklą.

Link šio europinį pripažinimą reiškiančio įvertinimo Palanga ėjo nuo 2014-ųjų, kuomet pelnė pirmąjį Europos prizo apdovanojimą – Garbės diplomą. Praėjusiais metais kurortas sulaukė aukštesnės pakopos įvertinimo – Garbės vėliavos, o šią savaitę iš Briuselio atskriejo dar viena džiugi žinia – Palanga pasiekė priešpaskutinę Europos prizo pakopą – kurortui skirtas Garbės ženklas. Šiais metais Garbės ženklo apdovanojimas, be Palangos, skirtas Belgijos, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Turkijos, Jungtinės Karalystės bei Ukrainos miestams.

Pagal Europos prizo konkurso taisykles pagrindinis prizas – Europos premija – 10 tūkst. eurų jaunimo studijoms ir prizas kasmet įteikiamas vienam arba dviem miestams. Tačiau šis prizas įteikiamas tik tai bendruomenei, kuri jau yra gavusi žemesnių pakopų Europos prizo apdovanojimus. Žemiausia pakopa – Europos diplomas, kuriuo kasmet apdovanojamos apie 10 savivaldybių. Kita nominacija – Garbės vėliava yra būtina, jeigu savivaldybė ketina pretenduoti į Garbės ženklą ir pagrindinį – Europos prizą.

Europos prizo nominacijų kiekvienais metais siekia daugelis Europos miestų, tačiau tarptautinio įvertinimo sulaukia tik nedidelė jų dalis.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, Europos garbės ženklo apdovanojimas yra ne tik didelis Palangos pripažinimas ir puiki reklama kurortui – pirmiausia tai yra visų miesto gyventojų bendro darbo bei pastangų įvertinimas. „Už tai, kad šiandien galime džiaugtis tokiu tarptautiniu įvertinimu, nuoširdžiai sveikinu ir dėkoju visai kurorto bendruomenei“, – sakė Š. Vaitkus.