Pagrindinis puslapis Lietuva Pakelta jubiliejinės Dainų šventės vėliava

Pakelta jubiliejinės Dainų šventės vėliava

Liepos 2-ąją, trečiadienį, prasidedanti jubiliejinė Dainų šventė užlies Vilnių tūkstančių dalyvių dainomis ir kvies pajusti dainuojančios tautos vienybę. Šventės išvakarėse prie Lietuvos liaudies kultūros centro Bernardinų sode Dainų šventės vėliavą pakėlė kultūros ministras Šarūnas Birutis ir Lietuvos liaudies kultūros centro direktorius Saulius Liausa.
 

„Ką tik pakėlėme Dainų šventės vėliavą, kuri skelbia, kad Dainų šventė prasidėjo. Aplankiau visas Vilniaus miesto erdves, kuriose vyks Dainų šventės renginiai, norėdamas įsitikinti, ar Dainų šventei pasirengta tinkamai. Kaip Dainų švenčių tarybos pirmininkas džiausiuosi, kad pasiruošimas šiai, 90-metį švenčiančiai, Dainų šventei prasidėjo gana anksti, todėl visi darbai atlikti laiku, ir mūsų jau nuo rytojaus laukia vienas įspūdingiausių ir reikšmingiausių kultūros renginių“, – sakė kultūros ministras Š. Birutis Dainų šventės išvakarėse surengtoje spaudos konferencijoje.

 

 

Ketverius metus rengtai šventės programai startą duos iškilmingas atidarymo koncertas „Dainos namai“, Katedros aikštėje liepos 2 dienos vakarą įsuksiantis į lietuviškos dainos sūkurį.

 

Liepos 2-6 dienomis Vilniaus miestas svečius pasitiks išskirtinai pasipuošęs. Tautiniai raštai papuoš pagrindinius sostinės simbolius – Mindaugo tiltą, Katedros varpinę, Rotušės koloną, o grojantis Bernardinų sodo fontanas džiugins pamėgtomis lietuviškomis dainomis.

 

Net 37 tūkstančiai dalyvių suvažiuos į Vilnių iš visos Lietuvos ir dar 14 pasaulio šalių. Šventės programoje yra 12 renginių, išaugo ir žanrų įvairovė. Šventė prasidės liepos 2 d. 21 val. atidarymo koncertu „Dainos namai“ Katedros aikštėje, kur varpinė pasipuoš trimate projekcija – Dainų šventę simbolizuojančiu Dainos medžiu. Koncerto simboliu taps virtualus paukštis, kuris, sklęsdamas dideliame ekrane, lydės per visą koncertą ir kvies pažinti Lietuvos regionų simbolius, dainos savitumą ir grožį. Atidaryme dalyvaus chorai „Polifonija“, „Jauna muzika“, LRT vaikų choras, kapelija „Sutaras“, folkroko grupė „Žalvarinis“, vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“, taip pat Veronika Povilionienė kartu su grupe „Blezdinga“, Skirmantas Sasnauskas ir Vita Rusaitytė, Saulius Petreikis ir Domantas Razauskas.

 

 

„Norime,  kad kuo daugiau žmonių visa širdimi pajustų šventę, joje dalyvautų, todėl atidarymo vakarą kviesime dainuoti visus. Repertuarą sudarėme iš populiarių ir žinomų dainų, be to, padės ir titrai ekranuose. Tikime, kad dainą užtrauks ne tik scenoje esantys, bet ir visi susirinkę Katedros aikštėje“, – sakė renginio režisierius Valentinas Masalskis.

 

Šiemet daug dėmesio skiriama tautiniam kostiumui ir jo autentiškiems raštams, todėl jau liepos 3 d. Mindaugo tiltas ryte vilniečius ir miesto svečius pasitiks apgaubtas tradiciškai išmargintu rankšluosčiu. Gražiausiais lietuvių raštais bus puošiama ir Rotušės kolona, o vakarais, pasitelkus šiuolaikinės šviesos instaliacijos galimybes, tautiniai raštai sužibs ant Katedros varpinės.

 

 

 

Kasdien nuo 10 iki 23 val. šventinę nuotaiką kurs ir Bernardinų sodo centrinis fontanas, kas valandą grosiantis dainas iš Dainų šventės repertuaro: J. Gudavičiaus „Kur giria žaliuoja“, N. Sinkevičiūtės „Jau saulelę“, V. Stanaičio „Linksmuosius  dūdorius“, J. Baltramiejūnaitės „Žemaičių galiopą“ ir  kanklių muzikos improvizaciją, pereinančią į smagią styginių  – instrumentų kapelos atliekamą polką. Vakare, nuo 22 val., iš fontano sklindančias melodijas papildys šviesos efektai.

 

Informacijos apie renginius bus galima gauti Katedros aikštėje šalia Gedimino paminklo liepos 2-5 d., nuo 10 iki 15 val. veiksiančioje Dainų šventės informacijos palapinėje. Čia visi besidomintys galės gauti išsamią Dainų šventės programą ir įsigyti bilietų į renginius mobiliojoje „Ticketpro“ bilietų kasoje. Taip pat čia bus prekiaujama šventės suvenyrais, puoštais autentiškais raštais – nuo raštuotų marškinėlių ir kojinių iki tautine juostele puoštų skrybėlių ir austinių tautiniais raštais puoštų krepšių.

 

 

Informacijos palapinėje taip pat veiks LRT išmanusis ekranas, kuriame bus transliuojami reportažai iš Dainų šventės renginių visame Vilniaus mieste, būsimų renginių anonsai. Virtualiai pasimatuoti tautinį kostiumą čia siūlys interaktyvus foto veidrodis, „aprengsiantis“ smalsuolius tautiniais kostiumais, juos nufotografuosiantis ir išsiųsiantis nuotrauką elektroniniu paštu.

 

Prie šventės rengėjų prisijungusi per 100 savanorių komanda bus pasirengusi pagelbėti renginiuose: budės repeticijų metu, prižiūrės tvarką, reguliuos žiūrovų srautus, koordinuos dalyvių grupes eitynių ir koncertų metu, taip pat padės centrinėje būstinėje. Jų pagalbą pasiūlė organizacija „Global Lithuania Leaders“. Medicinos studentai taip pat taps savanoriais. Jie vilkės raudonais marškinėliais ir kepuraitėmis, tad prireikus medikų pagalbos bus galima į juos kreiptis ir jie palydės į greitosios pagalbos punktą.

 

Lietuvos dainų šventė – svarbiausias šalies kultūros įvykis, jungiantis visas kartas ir visus žmones, stiprinantis šalies tapatybę ir garsinantis jos vardą pasaulyje. Šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas, amatus pristatantys atlikėjai 2014 m. liepos 2–6 d. Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Šventė taip pat pakvies dalyvauti įvairiose pramogose, išbandyti senuosius amatus.

2014 m. Lietuvos dainų šventės programa

 

Vilniuje
Liepos 2 d.
21 val. Dainų šventės atidarymo koncertas „Dainos namai“ Katedros aikštėje

 

Liepos 3 d.
14 val. Vaikų tradicinių amatų miestelio atidarymas prie Valdovų rūmų
16 val. Liaudies meno parodos atidarymas Taikomosios dailės muziejuje
22 val. Ansamblių vakaras „Krantai Nemunėlio“ Kalnų parke

 

Liepos 4 d.
10–23 val. Folkloro diena „Laimužės lemta“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje
18 val. Kanklių koncertas „Skambėkite, kanklės“ Šv. Jonų bažnyčioje
19 val. Koncertas-vakaronė Katedros aikštėje
22 val. Baltų genčių kostiumų pristatymas Valdovų rūmų kieme

 

Liepos 5 d.
12 val. Šokių diena „Sodauto“ Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2) – dieninis koncertas
12 val. Teatro diena „Dyvų dyvai“ Bernardinų sode, pilių teritorijoje
17 val. Teatro dienos finalas „Jau saulelė…“ Katedros aikštėje
17 val. Pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertas „Vario audra“ Kalnų parke
21 val. Šokių diena „Sodauto“ Lietuvos futbolo federacijos stadione (Stadiono g. 2)

 

Liepos 6 d.
15 val. Šventės dalyvių eitynės iš Katedros aikštės į Vingio parką
18 val. Dainų diena „Čia – mūsų namai“ Vingio parke

 

Nuotraukos – Kultūros ministerijos ir Martyno Vidzbelio.