Pagrindinis puslapis Lietuva Pagrindinė šalies biblioteka plačiai atveria duris

Pagrindinė šalies biblioteka plačiai atveria duris

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos atidarymo šventėje.

Prezidentė globoja 2016-aisiais minimus Bibliotekų metus, kurių šūkis „Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė“. Šiais metais siekiama sutelkti dėmesį į bibliotekas ir pabrėžti jų svarbą šalies gyvenime ir vystymesi. Pagrindinės šalies bibliotekos atidarymas po aštuonerius metus trukusios rekonstrukcijos – svarbiausias Bibliotekų metų įvykis.

„Ilgai laukėme, kol Martyno Mažvydo biblioteka vėl plačiai atvers duris, daug investavome į jos atnaujinimą. Daugeliui Lietuvos žmonių su šia biblioteka yra susijusi begalė brangių prisiminimų, nes tarp šių sienų yra prabėgusi ne viena diena. Atsigręžę suprantame, kiek daug jose būta vertės ir prasmės. Jaunajai kartai dar lemta visa tai patirti, tik jau visai nauju – šiuolaikinių technologijų lygmeniu“, – sakė Prezidentė.

Anot šalies vadovės, pagrindinė bibliotekos misija išlieka nepakitusi, čia lankomasi dėl svarbiausių dalykų – naujų žinių, idėjų ir išminties.

Sveikindama atsinaujinusią ir visa jėga į gyvenimą sugrįžtančią nacionalinę biblioteką, šalies vadovė palinkėjo, kad Mažvydas, kaip visi yra įpratę vadinti šią biblioteką, vėl taptų nepaprastai didelės traukos vieta, kur atėjus neskubama išeiti. Visiems lankytojams Prezidentė nuoširdžiai palinkėjo daug skaitymo, pažinimo ir bendravimo džiaugsmo.

Lietuvos nacionalinė biblioteka ir vykstant rekonstravimo darbams tęsė savo veiklą ir skaitytojus aptarnavo tiek virtualiai, tiek bibliotekos skaityklose. Po rekonstrukcijos Martyno Mažvydo bibliotekoje lankytojus pasitiks naujos skaityklos, renginiai, atviros darbo vietos ir kitos šiuolaikiškos, modernios kultūrinės erdvės.

Prezidentės spaudos tarnyba