Pagrindinis puslapis Uncategorized Pagerbti Pabradės krašto amatininkai ir menininkai

Pagerbti Pabradės krašto amatininkai ir menininkai

Olė KAVALIŪNIENĖ, Pabradės miesto bendruomenės „Domus“ narė

Švenčionių rajono vietos veiklos grupė „Švenčionių partnerystė“ ir dvi Latvijos vietos veiklos grupės „Jūrkante“ ir „Cesu rajona lauku partneriba“, gavusios paramą iš programos „Leader“, įgyvendino projektą „Senieji amatai šiandien“. Pagrindinė projekto idėja – artimiau supažindinti kaimo gyventojus su vis dar gyvuojančiais senaisiais tradiciniais amatais, suteikti galimybę amatininkams perteikti žinias, įgūdžius ir patirtį kaimo jaunimui, dalyvaujant bendrose dviejų projekto veiklose.

2013 m. rugpjūčio 9-10 dienomis vyko tarptautinis seminaras – konferencija Latvijoje „Senieji amatai šiandien“. Seminare dalyvavo 15 atstovų iš Lietuvos: Švenčionių VVG „Švenčionių partnerystė“ darbuotojai (Pabradės miesto bendruomenei atstovavo Jolita Podūmienė), Švenčionių rajono amatininkai.

Pabradės miesto bendruomenė „Domus“ aktyviai įsijungė į Švenčionių VVG tarptautinį projektą, rinkdama medžiagą, informaciją apie Pabradės krašto amatininkus. Surinktą medžiagą su amatininkų, menininkų darbais bei autorių nuotraukomis bendruomenė pateikė projekto vadovei Birutei Borovikienei katalogo „Senieji amatai šiandien“ leidybai.

Surinkus informaciją apie Pabradės krašto amatininkus, medžio drožėjus, menininkus, kilo idėja surengti parodą, pasidžiaugti jų darbais ir artimiau supažindinti miesto bendruomenę su šiais žmonėmis.

2014 m. vasario 22 d. Pabradės miesto bendruomenė „Domus“ UAB „Intersurgical“ sporto komplekso patalpose organizavo parodos „Pabradės senieji amatai šiandien“ atidarymą. Parodoje eksponuojami 25 amatininkų ir menininkų darbai (iš jų 3 bendruomenės „Domus“ narių). Parodos atidarymo renginyje dalyvavo LR Seimo narys Zbignev Jedinskij, Švenčionių r. VVG pirmininkas Darius Velička, pabradiškiai Švenčionių rajono savivaldybės tarybos nariai, kaimyninių rajonų bendruomenių nariai, vietos įmonių, įstaigų vadovai, miesto gyventojai. Renginio metu dėmesys, pagarba, nuoširdūs padėkos žodžiai ir gėlės buvo skirti 23 atvykusiems amatininkams bei menininkams, o svečiai ne tik džiaugėsi ir grožėjosi medžio, veltos vilnos meno dirbiniais, tapybos kūriniais, dekupažu, jiems puikią nuotaiką palaikė smagūs, bendruomenės narių gyvai atliekami muzikiniai intarpai.

Šia paroda džiaugiasi ne tik amatininkai, menininkai, bendruomenės nariai, ją gausiai lanko Pabradės „Ryto“ bei „Žeimenos“ gimnazijų pedagogai su mokiniais, vaikų lopšelio – darželio „Varpelis“ darbuotojai su ugdytiniais. Tai puiki edukacinė aplinka, kurioje yra galimybė „gyvai“ pamatyti nupintus krepšius iš vytelių ar balanų, kad iš vilnos galima pasigaminti ne tik veltinius, siūlus, bet ir nuostabiausius spalvotus veltos vilnos papuošalus, net įspūdingiausius paveikslus.

Tokie renginiai ugdo pagarbą papročiams ir tradicijoms, lavina kūrybiškumą, vienija naujiems iššūkiams.