Pagrindinis puslapis Uncategorized Pagerbti geriausi kraštotyrininkai

Pagerbti geriausi kraštotyrininkai

Laima LUNGIENĖ, Šiaulių rajono savivaldybė

Žarėnuose, minint Knygnešio dieną (2011-03-16), tradicinės šventės, skirtos šviesiam knygnešių atminimui pagerbti, metu buvo apdovanoti geriausi Šiaulių rajono 2010 metų kraštotyrininkai.

Renginio dalyviai ir svečiai apsilankę Žarėnųbeir senosiose Šakynos kapinaitėse tylos minute bei gėlėmis pagerbė šakyniečio, buvusio bibliotekininko Antano Budzinsko ir knygnešio Ignacijaus Normanto atminimą, prisiminė jų nuveiktų darbų reikšmę krašto kultūrai bei istorijai.

Į susirinkusius Žarėnų kultūros namuose kreipėsi renginio vedėjai Sigita Butvydienė ir Rimantas Mickevičius. Dainomis visus pasveikino rajono kultūros centro mišrus vokalinis ansamblis „Kolegos“, vadovaujamas Birutės Andriukaitienės. Parodytas Informacijos tarnybos specialistų sukurtas filmas „Jie nešė lietuvišką žodį“ apie Šiaulių krašto knygnešių veiklą ir likimus.

„Knygnešių darbų tęsėjai esate Jūs, mieli kraštotyrininkai. Nėra tokios profesijos – kraštotyrininkas, tačiau yra darbai ženklūs ir reikalingi“, – kalbėjo renginio vedėja Sigita Butvydienė, primindama, kad jau dešimtąjį kartą rajone buvo renkami geriausi iš geriausių kraštotyrininkų.

Šiaulių rajono kraštotyros draugijos pirmininkė Sigita Lukienė priminė visus išrinktus Metų kraštotyrininkų nominantus: 2001 m. Metų kraštotyrininkas – Leonardas Skėrys, jaunasis Metų kraštotyrininkas Žydrūnas Budzinauskas, vadovė Vitalija Vazgienė; 2002 m. Metų kraštotyrininkas rašytojas, poetas Vytautas Kirkutis; 2003 m. Metų kraštotyrininkė Laimutė Varkalienė, jaunosios Metų kraštotyrininkės: Gintarė Šutkutė, Irma Valantinaitė, Svetlana Misiukevič, jų vadovė Zita Bezarienė; 2004 m. Metų kraštotyrininkė – šviesios atminties kraštotyrininkė, muziejininkė Birutė Stumbrienė, jaunoji kraštotyrininkė Alvyda Šinušaitė, jos vadovė Laima Jonaitienė; 2005 m. Metų kraštotyrininkė Vitalija Vazgienė, jaunoji kraštotyrininkė Gintarė Rumbinaitė, vadovė Raimonda Rumbinaitė; 2006 m. Metų kraštotyrininkas Algimantas Puodžiūnas, jaunasis kraštotyrininkas Juozas Stanulis, vadovė Sigita Lukienė; 2007 m. Metų kraštotyrininkė Alina Šivickaitė, Ginkūnų S. ir V. Zubovų pagrindinės mokyklos mokytoja, jaunoji kraštotyrininkė Kristina Barauskaitė, vadovė Vitalija Vazgienė; 2008 m. Metų kraštotyrininkė – Sigita Lukienė, jaunosios kraštotyrininkės – Kornelija Petrauskaitė, Ieva Bertulytė, Greta Danusevičiūtė, Viktorija Labanauskaitė, jų vadovė mokytoja Violeta Laurutienė; 2009 m. Metų kraštotyrininkė Genovaitė Doftartaitė, kultūros darbuotoja, jaunosios kraštotyrininkės: Odeta Narkevičiūtė, Lina Gedvilaitė, jų vadovė mokytoja Genovaitė Gedaminskaitė.

Šiaulių rajono kraštotyros tarybos ir Metų kraštotyrininko premijos skyrimo komisijos sprendimą apie tai, kam suteiktas 2010 metų kraštotyrininko vardas paskelbė vertinimo komisijos pirmininkė, kultūros skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Varkalienė.

Metų kraštotyrininku išrinktam Leonardui Skėriui premiją bei Šiaulių rajono savivaldybės mero Algimanto Gaubo padėką įteikė mero pavaduotoja Ingrida Venciuvienė.

Metų kraštotyrininku išrinktas Leonardas Skėrys, yra surinkęs daug vertingos istorinės medžiagos apie Žarėnų kraštą ir jo žmones bei vis savo archyvus papildantis naujai atrastais praeities faktais. Jis surado ir įamžino knygnešio Ignacijaus Normanto amžino poilsio vietą, iškalė ąžuolinę paminklinę lentą ant jo kapo, surinko medžiagą apie jo šeimą. Parengė daug kraštotyros darbų, kurių paroda ir buvo surengta šventės dieną.

Premijos įteiktos ir jaunuoju Metų kraštotyrininku pripažintam Artūrui Malevanovui, Kužių vidurinės mokyklos dešimtokui bei jo vadovei, mokytojai Violetai Laurutienei. Metų jaunąjį kraštotyrininką pristačiusi vertinimo komisijos narė, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Elena Leparskienė, pasidžiaugė brandžiais mokinio darbais apie šviesaus atminimo kunigą Vladą Požėlą.

Nominantus sveikino LR Seimo narės padėjėja Rasa Sabaliauskienė, kultūros skyriaus vedėja Valė Jurešienė, kultūros centro direktorius Raimondas Sinkevičius, Viešosios bibliotekos direktorė Birutė Litevkienė, Šakynos seniūnas Algimantas Bronislavas Rudis, kultūros, švietimo darbuotojai, kraštotyrininkai, suvažiavę ne tik iš Šiaulių rajono, bet ir iš Kruopių. Perskaitytas ir Lietuvos kraštotyrininkų draugijos pirmininkės Irenos Seliukaitės atsiųstas sveikinimas, kurį ji skyrė L. Skėriui ir visiems šventėje dalyvavusiems kraštotyrininkams.

Nuotaikingomis melodijomis Leonardą Skėrį pasveikino ir žemiečiai, kolegos – jau septintus metus gyvuojančios liaudiškos muzikos kapelos „Užkampis“ dainininkai ir muzikantai. Kartu su jais mandoliną virkdė ir pats nominantas.

Renginys baigėsi visų bendrai atliekama daina „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“.

www.zemaitijosgidas.lt