Pagrindinis puslapis Lietuva Pagėgių krašte turistų laukia inovatyvios permainos

Pagėgių krašte turistų laukia inovatyvios permainos

Pagėgių krašte turistų laukia inovatyvios permainos

www.voruta.lt

Š.m. liepos 31 d. Vilkyškiuose, Pagėgių savivaldybėje, iškilmingai atidarytas ,,Istorijos inkubatorius“. Atidarymo metu lankytojus ir svečius stebino aukštos meninės vertės renginiai: aktorė, režisierė Virginija Kochanskytė,  pianistė Inga Maknavičienė, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistas Mindaugas Rojus, vargonų muzikos koncertas Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Simbolinės ,,Istorijos inkubatoriaus“ atidarymo juostos kirpimo ceremonijoje dalyvavo Pagėgių savivaldybės Meras Vaidas Bendaravičius, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Komskis, VšĮ „Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė ir tarptautinio projekto Nr. LT-RU-1-031 „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“ vadovė Ligita Kazlauskienė.

,,Istorijos inkubatorius“ kas tai?  Tai Prūsijos karalystės laikus reprezentuojantis inovatyvus turistinis objektas, skirtas įvairaus amžiaus lankytojų grupėms. Šiame objekte lankytojai ras: 3D animuotus filmus ,,Kelionė į Tilžę“, istorinius edukacinius žaidimus, interaktyvią  ,,Siauruko“ sieną, išmanias parodas, transformuojamas užsiėmimų erdves, kūrybinių dirbtuvių sales, raganų ekspoziciją ir daug kitų veiklų.

Pagrindinis projekto Nr. LT-RU-1-031, finansuojamo 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis, tikslas buvo sukurti turistinį tarptautinį maršrutą ,,Karalienės Luizės žiedas“, kuris jungtų Vakarų Lietuvą ir Kaliningrado sritį. Todėl šio turistinio maršruto marketingo simboliu tapo Prūsijos karalienė Luizė.

VšĮ „Pagėgių krašto turizmo ir verslo informacijos centras“ kartu su partneriu – Sovetsko miesto savivaldybės administracija, nuo 2019 rugpjūčio 10 d. pradėjo įgyvendinti šį projektą, kurio bendra vertė siekia 698 867,00 eurai ir iš kurių – 628.980,30 EUR yra finansuojama ES lėšomis. Projektinės veiklos buvo vykdomos ne tik Pagėgių savivaldybėje, bet ir Sovetsko mieste. Sovetsko miesto savivaldybės administracija nusprendė projekto metu sutvarkyti ir turistų poreikiams pritaikyti Jokūbynės parką, kuris kadaise puošė istorinį Tilžės miestą ir žadino lietuvninkų sąmoningumą. Nuo šiol turistai šiame parke ras ,,Žaliąjį teatrą“ – amfiteatrą, skirtą masinių kultūrinių renginių organizavimui. Pagėgių savivaldybėje be naujai įrengto ,,Istorijos inkubatorius“ objekto Vilkyškiuose, projekto metu buvo atnaujinta viešoji vandens infrastruktūra Bitėnuose ir prie Rambyno kalno, sukurta 10 projekto veiklas pristatančių video klipų, įsigyti virtualios realybės akiniai, transliuoti radijo žaidimai ir įgyvendintą daug kitų minkštų veiklų.

Maloniai kviečiame atvykti į Pagėgių kraštą ir apsilankyti ,,Istorijos inkubatoriuje“.

Ši informacija buvo parengta naudojant Europos Sąjungos paramą. Už šios informacijos turinį atsako tik VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centras ir jis negali būti laikomas atspindinčiu Europos Sąjungos požiūrį. ES sąjunga nėra atsakinga už pateiktą informaciją.