Pagrindinis puslapis Uncategorized „Padovanok gyvenimą“ – nemokamas švietėjiškas koncertas Menų fabrike „Loftas“

„Padovanok gyvenimą“ – nemokamas švietėjiškas koncertas Menų fabrike „Loftas“

Spalio mėnesį Europoje minima organų donorystės diena. Šia proga 2012 m. lapkričio 3 d., šeštadienį, kartu su įvairiais atlikėjais, pritariančiais organų donorystei, menų fabrike „Loftas“ Lietuvos asociacija „Gyvastis“ ir UAB „Veikli grupė“ organizuoja koncertą „Padovanok gyvenimą“. Renginio pradžia – 20.00 val. Koncertas nemokamas.

Renginio metu bus galima užpildyti anketą donoro kortelei gauti. Žinomi visuomenės veikėjai ir muzikantai šiuo koncertu sieks atkreipti dėmesį į organų donorystės problemą, savo dalyvavimu prisidės prie viltį dovanojančios akcijos.

Koncertuos Gongų meistras Vyrenijus, Tomas Dobrovolskis, Jurgis Brūzga, Eva Michel ir grupė „VULEVU“, Saulius Petreikis ir Donatas Petreikis, Milda Arčikauskaitė ir Aurimas Driukas, Saulius Šemiotas, „MERLIN“, „PROPER HEAT“, „SKYDEIS“, „TIMOHI“, „DJ Andy Nic & Saltone“. Renginį ves dainininkas Juozas Liesis.

Renginį remia Vilniaus savivaldybė, globoja – Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 700 žmonių su persodintu inkstu, širdimi, kepenimis, plaučiais, kasa ar ragena. Kai kurie persodinto organo dėka gyvena daugiau kaip 30 metų. Tačiau laukiančiųjų vis dar labai daug. Šiuo metu Lietuvoje įvairių transplantacijų laukia apie 500 žmonių.

Nemažai žmonių savo inkstus, širdį, plaučius prarado peršalę, susirgę gripu, apsinuodiję ar patyrę traumą. Lietuvoje kasmet atsiranda apie 300–350 žmonių, kurių savi organai nustoja funkcionuoti. O per metus būna apie 30–40 donorų. Kol kas tarp laukiančiųjų atsidurti tikimybė kur kas didesnė,  nei tarp donorų.

Daiva Savickienė, tel. 211 23 36, vrt@vilnius.lt