Pagrindinis puslapis Naujienos Pabėgimas iš tremties į laisvą Vakarų pasaulį per Mongoliją, Kiniją ir kitas tolimas Rytų šalis

Pabėgimas iš tremties į laisvą Vakarų pasaulį per Mongoliją, Kiniją ir kitas tolimas Rytų šalis

Pabėgimas iš tremties į laisvą Vakarų pasaulį per Mongoliją, Kiniją ir kitas tolimas Rytų šalis

 

www.voruta.lt

Istorinė Lietuvos Respublikos Prezidentūra Kaune (Vilniaus g. 33)
kviečia į
Sigutės Smetonaitės-Petrauskienės knygos
„Pabėgimas iš Taljanų“ pristatymą

Renginys vyks 2020 m. liepos 23 d. , ketvirtadienį, 17.00 val.

Sigutė Smetonaitė, Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos brolio Motiejaus anūkė, knygoje pasakoja apie savo ir kelių klasės draugų mėginimą pabėgti iš tremties į laisvą Vakarų pasaulį per Mongoliją, Kiniją ir kitas tolimas Rytų šalis, apie laimingą ekstremalaus pabėgimo pabaigą ir tiesiog neįtikėtinus likimo posūkius grįžus į Tėvynę. Apie šią unikalią pabėgimo istoriją renginio metu kalbėsis pagrindinė knygos herojė Sigutė Smetonaitė ir „Kauno dienos“ žurnalistė bei knygos sudarytoja Virginija Skučaitė. Knygos pristatyme taip pat dalyvaus Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro direktorius prof. dr. Adas Jakubauskas. Ištraukas iš knygos skaitys aktorius ir režisierius Virgilijus Kubilius. Muzikuos žinoma smuikininkė pedagogė Ilona Klusaitė.

Šie Sigutės Smetonaitės prisiminimai, į kuriuos įpintos ir jos likimo draugų patirtys, dokumentai, nuotraukos, – tai įtikinantis gyvenimo skirtingose santvarkose dokumentas, liudijantis, kokią didelę kainą sumokėjo laisvėje įpratusi gyventi lietuvių tauta 1940 m., prasidėjus pirmajai sovietų okupacijai, ir vėlesniais sovietinės prievartos dešimtmečiais.

Sigutės Smetonaitės knygą „Pabėgimas iš Taljanų“ išleido Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras. Renginio metu bus galima įsigyti knygų.