Pagrindinis puslapis Uncategorized Paaiškėjo 16-ojo mokinių konkurso nugalėtojai

Paaiškėjo 16-ojo mokinių konkurso nugalėtojai

2011 m. balandžio 29 d. Kauno įgulos karininkų ramovėje įvyko mokinių konkurso „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ finalas.

Antrą kartą iš eilės geriausiai pasirodė ir nugalėtojo vardą apgynė Visagino Verdenės gimnazijos mokinys Vytenis Čipinys. Antrąją vietą užėmė Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazijos auklėtinis – Robertas Grabys. Trečioji vieta atiteko Tomui Dainiui Balčyčiui iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos.

Konkurso finalininkus pasveikino ir apdovanojo krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė, Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas pulkininkas leitenantas Romualdas Moldaris. Geriausiems dalyviams įteikti diplomai, piniginiai prizai, specialios Švietimo ir mokslo ministerijos, Vytautos Didžiojo universiteto, Šaulių sąjungos dovanos.

„Kreipiuosi į jus kaip į Lietuvos kariuomenės draugus. Mes norime turėti kaip galima daugiau draugų ir tikimės, kad dalyvaudami šiame konkurse ar ruošdamiesi jam jūs įgyjate naujų žinių, kurių nepamiršite visą likusį gyvenimą,“ – mokinių konkurso finalininkams kalbėjo ministrė R. Juknevičienė. Ji dėkojo mokytojams ir kitiems, prisidėjusiems prie šio gražaus renginio organizavimo.

Finale mokiniai varžėsi dviem etapais. Pirmojo metu finalininkai, suskirstyti į penkias grupes po šešis, turėjo atsakyti į ištrauktus klausimus ir taip varžėsi dėl geriausiojo grupėje vardo. Galutiniai taškai buvo suskaičiuoti per antrąjį etapą, kuriame varžėsi penki grupių nugalėtojai ir aktyviausias dalyvis iš salės. Pastarųjų teisingų atsakymų skaičius ir nulėmė konkurso nugalėtoją. Kiekvienas iš finalininkų savo balų skaičių galėjo papildyti atsakydamas į kolegų neatsakytus ar neteisingai atsakytus klausimus.

Konkurso finalo dalyviams taip pat buvo surengta ekskursija po Kauno įgulos karininkų ramovę. Jie pietavo ir svečiavosi Vytauto Didžiojo jėgerių batalione, kur moksleiviai turėjo glimybę susipažinti su bataliono kariais, technika bei ginkluote.

„Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ – respublikinis mokinių konkursas, skirtas aukštesniųjų klasių mokiniams, rengiamas jau šešioliktą kartą. Daugiau nei dešimt metų konkursą drauge organizuoja Krašto apsaugos ir Švietimo ir mokslo ministerijos.

Konkurso tikslas – paskatinti mokinius domėtis ne tik Lietuvos istorija, bet ir atkreipti dėmesį į kariuomenės vaidmenį Lietuvos valstybės raidoje, sekti dabartinės kariuomenės veiklą, įvykius, aktualijas. Konkursu siekiama ugdyti jaunimo pilietiškumą, pasididžiavimą savo valstybe ir kariuomene.

Konkursas vyksta trim etapais. Pirmasis rengiamas mokyklose, antrasis – internetu, o trečiasis – finalinis – organizuojamas viename iš Lietuvos kariuomenės padalinių.

Idėja organizuoti konkursą „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę“ gimė 1995 m. tuometinės Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (SKAT) štabe. Tarnybai tuo metu vadovavo dabartinis Lietuvos kariuomenės vadas generolas majoras Arvydas Pocius. SKAT tuo metu daug dėmesio skyrė darbui su jaunimu, nuolat ieškojo naujų, įvairesnių bendravimo formų. Konkursas buvo sumanytas kaip priemonė paskatinti moksleivius domėtis savo šalies istorija, Lietuvos kariuomenės istorija, kovomis už nepriklausomybę, rezistencijos laikotarpiu.

Per visus konkurso gyvavimo metus konkurse dalyvavo daugiau kaip dešimt tūkstančių mokinių iš visos Lietuvos.

Fotogalerija

Eugenijaus Žygaičio nuotr

www.kam.lt