Pagrindinis puslapis Lietuva Operos diena Valdovų rūmuose

Operos diena Valdovų rūmuose

2016 m. rugsėjo 3 d., šeštadienis, 10.00–19.30 val.
Valdovų rūmai

Ar žinote, kad šiemet sukanka 380 metų nuo to laiko, kai Lietuvoje buvo parodyta pirmoji opera? Švęsdamas operos gimtadienį Lietuvoje ir minėdamas didžiojo anglų rašytojo Viljamo Šekspyro 400 metų mirties metines, Valdovų rūmų muziejus kviečia pažinti anglų operos ištakas! Jūsų laukia edukaciniai užsiėmimai, operų įrašų peržiūros, paskaitos, muzikinis rebusas „Ar repas kilo iš rečitatyvo?“, Elžbietos I laikų arijos, baladės ir šokiai.

PROGRAMA

Lankytojų vestibiulio auditorija

10.00, 12.00. Henry Purcellio operos „Didonė ir Enėjas“ (Dido & Aeneas) peržiūra. 2005 m. įrašas iš Berlyno valstybinės „Unter den Linden“ operos. Choreografė Sasha Waltz, muzikos vadovas Attilio Cremonesi. 3 dalių opera anglų kalba. Trukmė 110 min.

14.00–15.30. Teatrologės dr. Ramunės Balevičiūtės vieša paskaita „Kiekvienam amžiui – po savo Šekspyrą. Iš Anglijos profesionaliojo teatro istorijos“

16.00–17.30. Muzikologės Junijos Galejevos vieša paskaita „Anglų operos gimimas“

Įėjimas nemokamas.

Edukaciniai užsiėmimai

Pradžia – Lankytojų vestibiulyje

11.0016.00. Edukaciniai užsiėmimai „Operos atsiradimas: Italija, Lietuva, Anglija“. Trukmė 60 min.

12.0015.00. Edukaciniai užsiėmimai „Improvizuojame operą: Elenos pagrobimas“. Rekomenduojama šeimoms su 5–10 metų vaikais. Trukmė 90 min.

13.00. Edukacinė ekskursija „Pramogos ir linksmybės Lietuvos valdovų, Viljamo Šekspyro amžininkų, dvare“. Trukmė 60 min.

Įėjimas į muziejų su edukacinių užsiėmimų bilietu. Būtina išankstinė registracija, paspaudus nuorodą ant pageidaujamo laiko.

Informaciją apie muziejaus bilietų kainas galite rasti čia.

Didysis kiemas (jei prastas oras – Lankytojų vestibiulis)

13.30, 14.30, 15.30. Muzikinis performansas „Barokas ir hiphopas“

Dalyvauja: Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras), Rokas Jama Grajauskas (reperis), Vilimas Norkūnas (klavišiniai), Donatas Bagurskas (kontrabosas), Dovydas Grajauskas (perkusija).

Barokas ir hiphopas… Prabanga ir paprastumas, iškilmė ir kasdienybė, teatrališka elegancija ir akrobatinė gimnastika, rūmų puotos ir gatvės vakarėliai, įmantri melodija ir ritminga deklamacija, architektūros puošnumas ir grafičiai… Kviečiame pažvelgti į tai, kaip XXI a. menininkai sujungia šiuos, regis, sunkiai tarpusavyje derančius polius.

Renginys nemokamas.

Didžioji renesansinė menė

18.00. Teatralizuotas koncertas „Arijos, baladės ir šokiai Elžbietos I laikais“

Dalyvauja: Anna Maria Wierød (sopranas), ansamblis „Morgaine“: Alina Rotaru (klavesinas), Darius Stabinskas (viola da gamba), Karin Silldorff (išilginės fleitos), Michele Carreca (liutnia).

Teatralizuotame koncerte dainininkė Ana Marija Vierod (Anna Maria Wierød) iš Danijos kartu su tarptautiniu ansambliu „Morgaine“ pasiners į Elžbietos I laikų dvaro intrigas ir paslaptis

Renginys nemokamas. Būtina išankstinė registracija paspaudus šią nuorodą.

Daugiau informacijos:
El. paštu renginiai@valdovurumai.lt
Tel. (8 5)  262 0067