Pagrindinis puslapis Europa Odesos vyskupas: bijome, kad gali atsitikti tai, kas įvyko Bučoje

Odesos vyskupas: bijome, kad gali atsitikti tai, kas įvyko Bučoje

Vyskupas Stanislavas Šyrokoradiukas 

www.vaticannews.va

Jei Odesa pateks į rusų rankas, nutiks tai, kas nutiko Bučoje, sako Odesos ir Simferopolio vyskupas Stanislavas Šyrokoradiukas. Pokalbyje su Italijos katalikų žinių agentūros SIR bendradarbiu vyskupas klausė: „Kiek dar žmonių nužudys, kiek miestų sudegins sulygins su žeme Rusija – JTO narė, turinti veto teisę Saugumo taryboje?“

Vyskupas pripažino, kad dieną gyvenimas Odesoje vyksta dar palygti normaliai, nors mieste yra likę gal tik pusė gyventojų. Jei ne barikados ir ginkluoti kareiviai, niekas neprimintų, kad vyksta karas. Tačiau naktį pasigirsta pavojaus sirenos ir sprogimai. Anksčiau raketos krito už miesto ribų, o dabar bombarduojamas ir miestas.

Nukentėjo naftos perdirbimo gamykla, kurioje kilo gaisras. Laimė, kai kurias raketas numušė priešlėktuvinė gynyba. Daug žmonių išvyko iš miesto, ypač tie, kurie turėjo pas ką išvykti. Neturtingi, pagyvenę ir ligoti žmonės pasiliko. Dauguma kunigų ir vienuolių irgi pasiliko Odesoje. Bažnyčios atviros. „Visą laiką esame su žmonėmis, kurie meldžiasi ir prašo Dievo pagalbos”, – pažymėjo vyskupas. „Jei Odesa pateks į rusų rankas, gali atsitikti tai, kas atsitiko Bučoje ir Irpinėje.” (jm / SIR / Vatican News)