Nuo nepalankių klimato reiškinių nukentėję ūkininkai gali kreiptis lengvatinių paskolų

Nuo nepalankių klimato reiškinių nukentėję ūkininkai gali kreiptis lengvatinių paskolų

www.voruta.lt

Ūkininkai ir žemės ūkio bendrovės, per pastaruosius trejus metus patyrę nuostolių dėl nepalankių klimato reiškinių, gali gauti lengvatinių paskolų. Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas jau padėjo žemdirbiams iš finansų įstaigų gauti paskolų daugiau kaip už 627 tūkst. eurų. Lengvatinės paskolos bus teikiamos iki šių metų pabaigos.

Žemės ūkio ministerijos inicijuotą finansinę priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“ fondas įgyvendina nuo 2020 metų. Lengvatinės paskolos teikiamos investicijoms, apyvartinėms lėšoms finansuoti, įskaitant darbo užmokesčiui bei su juo susijusiems mokesčiams sumokėti. Žemdirbiai lengvatinėmis sąlygomis gali pasiskolinti iki 25 tūkst. eurų.

Fondo duomenimis, per metus dėl paskolų daugiausia kreipėsi nuo 2019 m. sausrų (65 proc. pareiškėjų) ir šalnų (19 proc.) nukentėję ūkininkai. Dar 12 proc. ūkių nukentėjo nuo 2017-2018 m. liūčių. Kreipėsi ir ūkis, šiemet nukentėjęs nuo gausaus sniego.

Daugiausia pareiškėjų yra iš Akmenės (44 proc.), taip pat iš Joniškio ir Pasvalio rajonų (po 11 proc.). Kiti ūkininkauja Kretingos, Mažeikių, Varėnos, Kaišiadorių, Pakruojo, Šiaulių rajonuose.

Paskolą norintys gauti ūkininkai pirmiausia turi  kreiptis į savo savivaldybę, kuri jiems išduos pažymą, patvirtinančią nukentėjimo nuo nepalankių klimato reiškinių faktą. Gavę pažymą, ūkininkai dėl lengvatinės paskolos suteikimo turi kreiptis į tarpininkaujančią finansų įstaigą – vieną iš priemonės įgyvendinime dalyvaujančių LKU kredito unijų grupės narių.

Bendra lengvatinės paskolos palūkanų norma siekia iki 2 proc. Paskolos gavėjui pageidaujant, gali būti taikomas iki 1 metų paskolos grąžinimo atidėjimas. Taip pat paskolai taikomas paskolos administravimo mokestis, kuris siekia 1 proc. nuo paskolos sumos, tačiau ne mažiau kaip 100 eurų. Paskolai pagal šią priemonę taip pat gali būti suteikta fondo individuali garantija ir kartu su ja palūkanų kompensacija. Paskolos teikiamos iki 36 mėn. laikotarpiui.

„Visus ūkius, patyrusius nuostolių dėl nepalankių klimato reiškinių, raginame nedelsti ir pasidomėti lengvatinių paskolų galimybėmis“, – sako l. e. fondo direktorės pareigas Romalda Globienė.

Daugiau apie priemonę sužinokite čia: Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių.

Verslo paskolų platforma