Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Lenkija Nubaustas neteisėtai prie savivaldybės piketą organizavęs politikas

Nubaustas neteisėtai prie savivaldybės piketą organizavęs politikas

Darius KASPERSKIS, Trakų rajono apylinkės teismo teisėjo padėjėjas, atstovas spaudai

Trakų rajono apylinkės teismas 2013 m. birželio 28 d. nutarimu Lietuvos lenkų sąjungos Trakų rajono skyriaus pirmininko pavaduotoją T. T. nubaudė už susirinkimų ir kitų masinių renginių tvarkos pažeidimą.

Išnagrinėjus administracinio teisės pažeidimo bylą teismas nustatė, kad T. T. 2013 m. gegužės 30 d. šalia Trakų rajono savivaldybės esančioje aikštėje organizavo mitingą-protestą prieš tautinių mažumų ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo grupių likvidavimą bei kitų švietimo ir kultūros tematikos politizavimą, kuriame dalyvavo 60-80 žmonių. Šis mitingas-protestas vyko pažeidus Lietuvos Respublikos Susirinkimų įstatymo reikalavimus, numatančius, kad susirinkimo organizatoriai ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki numatytos susirinkimo dienos privalo pateikti savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui rašytinį pranešimą apie organizuojamą susirinkimą, kuriame dalyvaus daugiau kaip 15 žmonių.

Už padarytą administracinį teisės pažeidimą, numatytą Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 188(7) straipsnio 1 dalyje, teismas T. T. skyrė švelniausią įstatymo numatytą administracinę nuobaudą – 500 litų dydžio baudą.

Šis teismo nutarimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

Cituojant arba kitaip platinant šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį

Nuotraukoje: LR Seimo pirmininko pavaduotojas, prolenkiškos LLRA narys, vienas iš nesankcionuoto mitingo prie Trakų r. savivaldybės organizatorių duoda nurodymus savo pavaldiniams