Pagrindinis puslapis Europa Lietuva - Ukraina Norėdami susipažinti su LDK paveldu, „Lietuvos vabalai“ leidosi į 4 tūkst. km kelionę

Norėdami susipažinti su LDK paveldu, „Lietuvos vabalai“ leidosi į 4 tūkst. km kelionę

Rūta Lankininkaitė, LRT televizijos laida „Panorama“, LRT.lt

Norėdami susipažinti su Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės (LDK) paveldu ir pristatyti Lietuvą Ukrainai, „Lietuvos vabalų“ klubo nariai leidosi į kelionę – automobiliais jie planuoja sukarti per 4 tūkst. kilometrų.

Aštuonių automobilių-vabalų savininkai sako turintys tikslą ne tik susipažinti su Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės paveldu, istorinėmis vietovėmis Ukrainoje, bet ir Kryme pristatyti itin mėgstamus į Lietuvos automobilizmo istoriją įrašytus senuosius automobilius-vabalus.

Pasak Lietuvos dipomatų Ukrainoje, lietuvius turėtų sudominti išlikusios lietuvių pilys Lucke, Oleskoje,Volynėje ir Podolėje, Radvilų rūmai Olykoje, kunigaikščių Ostrogiškių rūmai Ostrohe. Tačiau diplomatai pripažįsta, kad abiejų šalių turistams trūksta išsamesnės informacijos apie LDK  paveldą.

„200 metų bendra istorija, kai gyvenome LDK, yra ta, kuri čia pradėjo dėti europietiškus pagrindus, leisti europietiškas šaknis,. Europos civilizacijos šaknis dar yra neatrasta. Pasiūlyti daugiau paprastesnių įdomių istorinių maršrutų Lietuvoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje, padaryti pigų bukletėlį, kuriame būtų LDK istorinių vietų auksinis žiedas“, – kalbėjo Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas.

„Peikiame Lietuvos kelius, bet atvažiavus į Ukrainą, Lietuvos keliai atrodo nuostabūs. Ukrainoje yra tokių kelių, po kurių šie, kuriais mes važiavom, atrodo labai geri“, – pasakojo klubo „Lietuvos vabalai“ vadovas Vytenis Ališauskas.

Lietuvos vabalų klubui teks įveikti apie 4 tūkst. kilometrų. Jei nesuges nė vienas automobilis, jie į Lietuvą turėtų grįžti birželio 24 dieną.