Pagrindinis puslapis Uncategorized Netrukus savo pradžią skelbs XIV-oji „Trakų fanfarinė savaitė“

Netrukus savo pradžią skelbs XIV-oji „Trakų fanfarinė savaitė“

  Justina ORLOVSKYTĖ, www.voruta.lt

2003 metais Trakų miesto ir visos šalies kultūrinių renginių padangėje įsižiebusi nauja žvaigždė per kelioliką metų pasiekė patį didžiausią savo spindėjimą. Šiemet liepos 30-rugpjūčio 5 dienomis jau keturioliktą kartą įvyksiantis trigubas (kvalifikacijos tobulinimo, meistriškumo kursai bei muzikos festivalis) renginys „Trakų fanfarinė savaitė“ žada kaip niekada daug: 12 nemokamų pasaulinio lygio atlikėjų ir gabaus jaunimo koncertų, 10 aukščiausio meistriškumo dėstytojų ir virš 100 pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais grojančių tarptautinės vasaros meistriškumo mokyklos dalyvių.

„Trakų fanfarinės savaitės“ metu taip pat vyks „Buffet Group“ kompanijos, jungiančios 9 prestižinius prekės ženklus (Buffet Crampon, Besson, B&S, Antoine Courtois, Hans Hoyer, Julius Keilwerth, Melton Meinl Weston, J. Scherzer, W. Schreiber), muzikos instrumentų paroda.

Įspūdinga tarptautinė dėstytojų komanda

Kaip kasmet projekto organizatorė Trakų meno mokykla širdingai dėkoja visiems  „Trakų fanfarinės savaitės“ partneriams, rėmėjams, su kurių pagalba jau keturioliktus metus įvyks didžiulį atgarsį ir išliekamąją vertę turintis projektas.

Pasididžiavimo verta vasaros meistriškumo mokyklos dėstytojų komanda, kurioje: vienas produktyviausių ir ambicingiausių džiazo atlikėjų Lietuvoje,Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizininkas saksofonininkas, grojantis su aukščiausios klasės JAV džiazo muzikantais – Kęstutis Vaiginis (Lietuva); Šv. Pauliaus kamerinio orkestro pirmasis valtornininkas,koncertavęs ir su Karališkuoju Concertgebouw, Miuncheno, Roterdamo filharmonijos, Mahlerio kameriniu orkestrais, Zvolės konservatorijos dėstytojas René Pagen (Nyderlandai);trimitininkas, grojantis senaisiais instrumentais, vienas geriausių Bacho Oratorijų grojimo trimitu meistras, tarptautinio trimito konkurso „Théo Charlier“ ir muzikos festivalio Abruzzo vadovas bei pirmojo aukščiausios lygos Belgijos orkestro įkūrėjas Dominique Bodart (Belgija); žymiausių Vokietijos simfoninių orkestrų pagrindinis trimitininkas, Manheimo varinių pučiamųjų kvinteto įkūrėjas ir narys, trimito profesorius Vokietijos Detmoldo aukštojoje muzikos mokykloje Klaus Bräker (Vokietija); trimito muzikinių galimybių standartus savuoju virtuoziškumu peržengiantis,pastaraisiais metais solo koncertus su Holivudo simfoniniu orkestru ir kameriniu orkestru legendiniame Zalcburgo muzikos festivalyje surengęs Tamás Pálfalvi (Vengrija); Nyderlandų radijo filharmonijos orkestro ir Nyderlandų varinių pučiamųjų ansamblio trombonininkas, Roterdamo ir Hagos Karališkosios konservatorijų dėstytojas Brandt Attema (Nyderlandai); trombonininkas, dėstytojas, dirigentas, Karališkosios muzikos akademijos Aarhus profesorius, buvęs Tarptautinės Skandinavijos trombonų asociacijos viceprezidentas Niels-Ole Bo Johansen (Danija); vienas žymiausių 21 amžiaus eufonininkų,apdovanotas solisto prizu Flemišo atvirajame orkestrų čempionate Belgijoje ir du kartus Pasaulio Muzikos konkurse Olandijoje, geriausias solo atlikėjas British Open Senior Trophy ir British Open Senior Cup Jungtinėje karalystėje- Glenn Van Looy(Belgija); atlikėjas ir kompozitorius, tūbos profesorius, įrašęs 42 kompaktines plokšteles ir 2014 m. laimėjęs geriausio džiazo albumo apdovanojimą JAV – Roland Szentpali (Vengrija);projekto bendramintis ir pirmasis dirigentas, daugiau kaip 30 metų puikiai pažįstamas Europos ir viso pasaulio pučiamųjų muzikos puoselėtojams ir populiarintojams, pedagogas, konsultantas, prodiuseris – Bert Langeler (Nyderlandai/Estija).

Meistriškumo pamokos ir mokinių koncertai vyks projekto partnerių Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos ir Trakų kultūros rūmų patalpose. Dalyvių visą savaitę lauks įtempta dienotvarkė, prasidėsianti individualiomis pamokomis, ansamblinio grojimo ir orkestro užsiėmimais, na o vakarus „vainikuos“ dvylika nemokamų koncertų.

Nuo klasikos iki džiazo

Pirmasis projekto koncertas įvyks liepos 30 d. (pirmadienį) Trakų Švč. M. Marijos Apsilankymo bazilikoje. Girdėsime žymiausio jaunosios kartos Ispanijos saksofonų kvarteto „Purpura Pansa“ atliekamus kūrinius. Festivalio atidarymo vakaras tęsis verslo ir laisvalaikio centre „Trakų Galvė“ su trimitininko Valerijaus Ramoškos kvarteto atliekamomis džiazo kompozicijomis.

Kitomis„Trakų fanfarinės savaitės“dienomis koncertai persikels į įvairias erdves. Po Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai bažnyčios skliautais skambės varinių instrumentų ansamblių„Philbrass“ su solistu eufonininku Glenn Van Looy ir „Opera Brass“ su solistais trombonininkais prof. Niels-Ole Bo ir Tomu Karka atliekama muzika.

Festivaliui įpusėjus į „Apvalaus stalo klubą“ kvies jau antrą kartą projekte dalyvaujantis prestižinio Karališkojo kamerinės muzikos konkurso (Royal Over-Seas League) finalininkas, unikalios sudėties ansamblis „A4 Brass Quartet“ iš D. Britanijos.

 Verslo ir laisvalaiko centre „Trakų Galvė“ įvyks dar trys projekto koncertai: rugpjūčio 1 d. (trečiadienį) koncertuos meistriškumo mokyklos „Trakų fanfarinė savaitė“ dėstytojai: valtornininkas René Pagen, trimitininkai Dominique Bodart ir Tamás Palfalvi, tūbininkas Roland Szentpali bei koncertmeisterės Dovilė Bagdonaitė ir Kamilė Zaveckaitė. Rugpjūčio 2 d. turėsime išskirtinę galimybę išgirsti 2008 metais pasauliniam arfos kongresui susibūrusį ir su dideliu pasisekimu toliau gyvuojantį arfininkės Astrid Haring ir basstrombonininko Brandt Attema iš Nyderlandų duetą. Toje pačioje salėje gros talentingų jaunų muzikantų, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatų kvintetas „Amber Brass“ ir solistai: pianistė Dovilė Bagdonaitė, trimitininkas Klaus Bräker bei tūbininkas Patrikas Kišūnas.

Tradiciška, jog projektą užbaigs meistriškumo mokyklos „Trakų fanfarinė savaitė“ mokinių koncertai. Rugpjūčio 4 d. (šeštadienį) – Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos Didžiojoje salėje įvyks solistų ir ansamblių koncertas, o po jo – džiazo vakaras „Pirosmani“ su grupe „On Vacation Trio“ ir saksofonininku Kęstučiu Vaiginiu. Rugpjūčio 5 d. (sekmadienį) – tarptautinio „Trakų fanfarinės savaitės“ orkestro (dirigentas Bert Langeler) ir solistų koncertas Trakų kultūros rūmuose.

            Maloniai kviečiame!

Daugiau informacijos:www.fanfareweek.com