Pagrindinis puslapis Lietuva Rytų Lietuva Neterškime oro ir jūros melsvos, te Lietuva – gimtinė – švarumu alsuos

Neterškime oro ir jūros melsvos, te Lietuva – gimtinė – švarumu alsuos

Pradinių klasių mokytoja Inesa JANČIORAITĖ-TICHOMIROVA, Turgeliai, Vilniaus raj.

Turgelių vidurinės mokyklos pradinukai susirinko paminėti ypatingą dieną, kurią kovo 20-ąją minėjo visas pasaulis. Tai Pasaulinė Žemės diena. Vis mažiau žemėje lieka vietų, kur žmogus nepalietė natūralios gamtos karalystės.

Mokiniai visą mėnesį rašė rašinėlius apie Žemę, kūrė eilėraščius apie žemės gyventojus žvėrelius, paukštelius ir įvairius gyvius. Žodį Žemė lygino su žodžiu Tėvynė. Juk kiekvienam mums Tėvynė ir Žemė yra tarsi vienas žodis. Štai kokį eilėraštį sukūrė 3 klasės mokinė Valentina:

Žemė

Kai šviečia saulelė,

Ji šildo žemelę.

Kai šilta žemelė,

Žaliuoja žolelė.

Aš myliu saulelę

Ir myliu gėles,

Kaip gera spalvingam

Pasauly gyvent.

Kiekvienas mokinys žemę įsivaizduoja savaip, vieniems – tiesiog žemė, kuria jie vaikšto, kitiems – miškai, upės ir ežerai, kai kam – tiesiog Tėvynė Lietuva, kurioje jie gimė ir užaugo, tačiau visi pasakė, kad neįsivaizduoja savo gyvenimo be žemės.

Paminėti Žemės dieną mokiniai su mokytojais surengė koncertą. Kiekviena klasė pristatė, kas būdinga pavasariui ir kas puošia mūsų žemę. Ketvirtokai žadino žemę pavasario dainomis.

Vaikai sužinojo, kodėl senovėje  žmonės taip garbino gamtą, kokie gėlių žiedai puošia mūsų žemę. Mes esame visi nepaprastai gražaus Dievo pasaulio gyventojai. Mes kaip žiedai, kurie puošia mūsų žemę.

Pirmokai žadino žemę gėlių žiedais, kvietė pražysti žibutes, pasipuošti gėlynus tulpėmis.

O kokia žemė be vabaliukų, skruzdėlyčių, jonvabalių ir žiogų. Antrokai žadino žemę dainuodami dainelę „Skruzdėlytė“.

O kieno balsai prikelia pavasarį, nutirpdo sniegą nuo įšalusios žemės? Žinoma, mūsų giesmininkai paukšteliai. Pirmokėliai pragydo įvairiais paukščių balsais, pamėgdžiojimais ir dainelėmis.

Vaikai pasižadėjo saugoti ir globoti augalus, medžius, paukščius, žvėrelius. Visi išbėgo į kiemą ir papuošė medžius gražiausiais gėlių žiedais, kad žemė suspindėtų gražiausiomis spalvomis, susikibę už rankų visi uždainavo dainą „Žemėj Lietuvos“.

Mūsų šventėje dalyvavo ir vaikučių mamytės. Dėkoju šventės dalyviams ir organizatoriams. Kaip gera visiems būti drauge!

Dėkoju.

Nuotraukose:

1. 4 kl. mokiniai

2. Trečiokės deklamavo eilėraščius apie medžius, dainavo dainelę „Karklo katinėlis“

3. 1 kl. mokinukės deklamuoja eilėraščius

4. 2 kl. mokinės jau papuošė medžius

5. Trečiokai papuošė medžius

6. Papuošti medžiai