Nėštumo skaičiuoklė – ką turėtumėte žinoti

Nėštumo skaičiuoklė – ką turėtumėte žinoti

Nėštumo laikas yra  apie 280 dienų arba 40 savaičių nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. Šios 40 nėštumo savaičių yra suskirstomos į 3 nėštumo trimestrus po 13-14 nėštumo savaičių. Gimimo datos skaičiuoklė padeda apskaičiuoti, kada gims jūsų kūdikis. Apskaičiuodami savo gimimo datą, turėsite idėją apie savo kūdikio gimtadienį.

Tačiau atminkite, kad jūsų terminas yra tik apytikslis. Labai mažai kūdikių iš tikrųjų gimsta tą dieną, kai jie turėjo būti. Žinoti savo terminą svarbu dėl kelių priežasčių. Tai padeda planuoti ir pasiruošti kūdikio atėjimui. Tai taip pat suteikia jūsų nėštumo priežiūros gydytojams esminės informacijos, kurios jiems reikia norint stebėti jūsų ir jūsų kūdikio sveikatą. Galite apskaičiuoti terminą namuose naudodami kelis skirtingus metodus. Tačiau šie metodai ne visada yra tikslūs. Kai lankotės pas savo gydytoją, jie gali nurodyti kitą terminą, atsižvelgdami į jūsų kūdikio dydį ultragarsu ir paskutinių mėnesinių datą.

Nėštumo trimestrai

Nors galite paaiškinti savo nėštumą savaitėmis ar mėnesiais, daugelis besilaukiančių mamų taip pat aprašo nėštumą trimestrais. Kiekvienas trimestras trunka apie 12–13 savaičių. Visiško nėštumo metu yra trys trimestrai .

Pirmas trimestras

Šis ankstyvasis trimestras paprastai apima 1–13 savaites. Tai laikoma trumpu trimestru, nes daugelis moterų ankstyvosiomis nėštumo savaitėmis nežino, kad laukiasi.

Antrasis trimestras

Vidurinis trimestras paprastai apima 14–27 savaites. Daugelis mamų mano, kad tai yra lengviausias ir patogiausias trimestras.

Trečiasis trimestras

Jūsų paskutinis trimestras gali apimti 28–40 savaites. Tačiau daugelis moterų pradeda gimdyti prieš 40 savaitę, o kai kurios gali likti nėščios savaitę ar dvi ilgiau.

Kas yra terminas?

​​​​Žmogaus kūdikiams visiškai išsivystyti įsčiose prireikia maždaug 40 savaičių (280 dienų). Jūsų gimdymo data yra diena, kurią tikimasi pagimdyti, remiantis šiuo 40 savaičių nėštumo procesu. Tačiau atminkite, kad sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai mano, kad nėštumas trunka nuo 37 iki 42 savaičių. Kūdikiai gali gimti bet kuriuo metu, o daugelis veiksnių turi įtakos nustatant, kada jums prasidės gimdymas ir kada jūsų kūdikis iš tikrųjų ateis į pasaulį.

Kodėl svarbu apskaičiuoti mano terminą?

Planuojant svarbu žinoti savo gimdymo datą, o tą patys galite padaryti naudojantis nėštumo savaičių skaičiuokle. Žinodami numatomą gimdymo datą, galėsite pasiruošti sutikti kūdikį. Turėsite laiko susikrauti daiktus į ligoninę ir pasiimti kūdikiui reikalingus daiktus, pavyzdžiui, automobilio kėdutę. Jei turite kitų vaikų, dienų skaičiavimas iki kūdikio gimimo gali padėti broliams ir seserims pasiruošti naujam šeimos nariui.

Ką turėčiau žinoti apie nėštumo skaičiuokle mėnesiais?

Nėštumo skaičiuoklė gali būti ne visai tiksli. Tai ypač aktualu, jei nesate tiksliai tikri, kada buvo paskutinės mėnesinės, mėnesinės buvo nereguliarios arba nežinote, kada pastojote. Turėtumėte kreiptis į savo gydytoją dėl tikslesnio tyrimo, pvz., ultragarso, kad patvirtintumėte terminą. Taip pat labai patogus būdas sekti vaisiaus vystymąsi yra – nėštumo kalendorius. Internetinėse svetainėse galite rasti tokių kalendorių, kurie padės jums suprasti vaisiaus augimo stadiją kiekvienos nėštumo savaitės metu.

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.