Pagrindinis puslapis Uncategorized Neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas. Papildomų mokesčių tėvams neįvesta

Neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas. Papildomų mokesčių tėvams neįvesta

Pirmadienį švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė ministerijoje susitiko su Vilniaus miesto savivaldybės atstovais aptarti neformaliojo švietimo krepšelio finansavimą Vilniaus mieste. Nuo balandžio 1 d. keičiasi neformaliojo švietimo krepšelio finansavimas – jam lėšos bus skiriamos iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Pasak švietimo ir mokslo ministrės, jokių papildomų mokesčių tėvams nuo balandžio 1 d. nebuvo įvesta, todėl švietimo teikėjai negali jų prašyti mokėti už būrelius.

„Neformaliojo švietimo krepšelis bus finansuojamas nepertraukiamai. Be besikeičiančio neformalaus švietimo krepšelio finansavimo šaltinio daugiau niekas nesikeičia – savivaldybės ir toliau gaus finansavimą neformalaus vaikų švietimo veikloms ir atsiskaitys su paslaugos teikėjais. Pastarieji negali iš tėvų reikalauti iki šiol nemokėto mokesčio už vaikų lankomus būrelius, o tokį prašymą gavę tėvai turėtų informuoti savo savivaldybę ir ministeriją“, – sako švietimo ir mokslo ministrė A. Pitrėnienė.

Susitikime Švietimo ir mokslo ministerijoje dalyvavo Vilniaus miesto savivaldybės mero Rimanto Šimašiaus patarėjas Albertas Lakštauskas ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Vilma Šilalienė. Jie teigė, kad Vilniaus miesto savivaldybė detaliau informuos neformaliojo švietimo teikėjus apie nenutrūkstamą neformalaus vaikų švietimo (NVŠ) veiklų finansavimą ir perėjimą prie naujo finansavimo šaltinio.

Savivaldybės, pasikeitus finansavimo šaltiniui, gaus tą pačią lėšų sumą, kokia ir buvo numatyta 2016 metams ir vaikai dėl keičiamo finansavimo šaltinio nenukentės. Liks ta pati rekomenduojama krepšelio suma –15 eurų. Ji  gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui  galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis gali  kisti, atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje.

Jei būrelio kaina viršija NVŠ krepšelyje numatytą sumą, tėvams tenka padengti skirtumą. Tačiau tai aiškiai apibrėžta teikėjų ir tėvų sutartyse, pasirašytose pradedant vaikui lankyti būrelį.

Švietimo ir mokslo ministerija primena, kad praėjusią savaitę Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatyta, kad neformaliojo švietimo krepšelis nuo balandžio 1 d. bus finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų. Apie tai informuotos savivaldybės, kurios ir sudaro sutartis su neformaliojo švietimo paslaugų teikėjais.

Praėjusią savaitę Švietimo ir mokslo ministerija pakartotinai kreipėsi į savivaldybes, paaiškindama perėjimą prie naujo finansavimo šaltinio ir prašydama dar kartą informuoti neformaliojo švietimo teikėjus, jog NVŠ finansavimas nenutrūksta.

Šią savaitę ministerijos darbuotojai susitiks su savivaldybių švietimo padalinių vadovais ir atsakys į visus iškylančius klausimus, kad perėjimas prie naujo finansavimo šaltinio būtų kuo sklandesnis ir niekam nekeltų įtampos.

Pernai įvestas neformaliojo švietimo krepšelis mokinio pasirinktai veiklai po pamokų 2015 m. buvo finansuojamas valstybės lėšomis. Šiemet krepšelis dalinai finansuojamas valstybės, dalinai – ES fondų. Tikimasi, kad tai leis išplėsti vaikų neformaliojo švietimo galimybes.

Švietimo ir mokslo ministerijos
Komunikacijos skyrius