Pagrindinis puslapis Religija Nauji archeologiniai tyrinėjimai Irake, šalia galimos Abraomo tėviškės

Nauji archeologiniai tyrinėjimai Irake, šalia galimos Abraomo tėviškės

Britų archeologai, pranešė žinių agentūros, galėję atnaujinti darbus dėl ramesnės situacijos pietų Irake, netoli Uro miesto atrado naują statinių kompleksą, kurio kontūrai pirmiausia buvo pastebėti analizuojant satelitines nuotraukas.

Biblinei archeologijai šis atradimas įdomus tuo, kad galbūt gali atskleisti kažką naujo apie patriarcho Abraomo gyvenamuosius laikus. Mat pakankamai nemaža dalis tyrinėtojų spėja, kad būtent Uras, įsteigtas penktajame tūkstantmetyje prieš Kristų, vienas iš seniausių pasaulio miestų, Šumerų imperijos sostinė ir savo laiku didelis prekybos centras, galėjo būti Abraomo gimtasis miestas ar gyvenamoji vieta kuriam laikui. Biblijoje yra minimas, pasakojant apie patriarcho šeimos istoriją, „chaldėjų Uras“. Vis dėlto kiti mano, remdamiesi geografiniais argumentais, kad labiau tikėtina, jog Abraomas, kurį tiek žydai, tiek krikščionys, tiek musulmonai gali pavadinti „tėvu“ monoteistiniame tikėjime, kilęs iš dabartinės Turkijos teritorijų, kurioje buvęs kitas Uro miestas.

Atrastasis pastatų kompleksas turbūt yra nuo Uro priklausiusio administracinio centro likučiai. Archeologams jis įdomus tuo, kad datuojamas maždaug 4000 metų ir yra futbolo aikštelės dydžio: nėra randama daug tokio dydžio ir amžiaus objektų. Atidžiai jį ištyrus, naudojant šiuolaikines technologijas, galima daug sužinoti apie tų laikų ekonomiką, augmeniją, gyvenimo sąlygas.

Vatikano radijas