Pagrindinis puslapis Europa Naujas mokyklinis autobusas – Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų mokyklai

Naujas mokyklinis autobusas – Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų mokyklai

Naujas mokyklinis autobusas – Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų mokyklai

www.voruta.lt

Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui skirti mokyklinį autobusą Baltarusijoje veikiančiai lietuviškai Rimdžiūnų vidurinei mokyklai.

Tai jau 46 naujas mokyklinis autobusas, kuris šiemet skiriamas Lietuvos ir užsienyje veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniams.

Ketvirtadienį, rugpjūčio 27 d., 14 val. savivaldybėms bus iškilmingai perduoti 25 geltonieji autobusai. Gedimino prospekte prie V. Kudirkos aukštės vyksiančioje iškilmingoje autobusų perdavimo ceremonijoje dalyvaus Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Likusi autobusų dalis bus perduota rugsėjo mėnesį.

Mokykliniams autobusams įsigyti skirta daugiau nei 2 mln. eurų. Jiems pirkti pasitelkiamos ne tik valstybės biudžeto, bet ir ES struktūrinių fondų lėšos.

Autobusai skirti pavežti specialiųjų ugdymosi poreikių turinčius mokinius, kaimuose ir miesteliuose toliau kaip 3 km nuo mokyklos gyvenančius mokinius, kad kelionė į mokyklą ar iš jos truktų trumpiau. Taip pat jais bus vežami mokiniai, kurie pakeitė mokyklą dėl reorganizavimo ar struktūros pertvarkymo. Geltonaisiais autobusais mokiniai gali vykti ir į būrelius, kultūros ir sporto renginius, ekskursijas.

19 vietų mokykliniuose autobusuose dėl mokinių saugumo įrengti variklio užvedimą blokuojantys alkotesteriai, dėl patogumo – sumontuotos pneumatinės važiuoklės, geresnės oro cirkuliavimo ir šildymo sistemos.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija autobusais mokyklas aprūpina nuo 2000 metų. Per šį laikotarpį iš viso nupirkta 1156 geltonieji autobusai.

Iki metų pabaigos ministerija numato įsigyti ir savivaldybėms paskirstyti dar 40 mokyklinių autobusų. Iš viso šiais metais bus perduoti 86 mokykliniai autobusai.

Komunikacijos skyrius

Naujienos iš interneto