Pagrindinis puslapis Sena Voruta Naugarduke įvyks kultūros festivalis „Naugarduko pilis 2010“

Naugarduke įvyks kultūros festivalis „Naugarduko pilis 2010“

Žalgirio mūšio 600 metų jubiliejaus renginiai šią vasarą vyks ir Naugarduke – birželio mėnesį šiai istorinei sukakčiai rengiamas viduramžių kultūros festivalis „Naugarduko pilis 2010“, kurį remia Baltarusijos kultūros ministerija.
 
Naugardukas neatsitiktinai pasirinktas minėti mūšio jubiliejų – dar iki Žalgirio mūšio 1408-aisiais įvykęs slaptas Vytauto Didžiojo ir Jogailos susitikimas, kuriame buvo sutarta pradėti karą prieš kryžiuočių ordiną. Naugarduko karių būriai taip pat dalyvavo Žalgirio mūšyje – apie tai primena memorialinė lenta miesto bažnyčioje.
 
Birželio 25–27 dienomis Naugarduke suplanuota plati festivalio programa, kurioje dalyvaus 10 karinių-istorinių klubų, kaskadininkai, raiteliai, lankininkai, viduramžių muzikos ir šokio ansambliai iš Baltarusijos, Lietuvos, Lenkijos, Čekijos, Rusijos.
 
Penktą kartą vyksiančiame festivalyje tradicija tampa riterių kovos, viduramžių buities, amatų ir pramogų demonstravimas.
 
Pagrindiniai Žalgirio mūšio minėjimo renginiai suplanuoti birželio 26 dieną, kai per miestą žygiuos teatralizuotos eitynės, dalyvaujant Vytautui Didžiajam ir karaliui Jogailai su svitomis. Festivalio atidarymo iškilmės vyks pagrindinėje miesto aikštėje, jose dalyvaus Jankos Kupalos dramos teatro ir Nacionalinio operos teatro artistai.
 
Vėliau renginiai persikels ant Pilies kalno, į katalikų ir stačiatikių šventoves. Naugarduke numatoma ir apskritojo stalo diskusija „Žalgiris Baltarusijos istorijoje“, o Kraštotyros muziejus pristatys elektroninį projektą „Vytauto ir Jogailos epocha“.
 
Paskutinę festivalio dieną vyks tradicinė masinė inscenizacija „Kryžiuočiai puola Naugarduko pilį“, pranešė agentūra BELTA.
 
Naugarduko medinė pilis piliakalnyje buvo pastatyta XI a. Rusios kunigaikščių, o XIII a. viduryje Naugardukas buvo prijungtas prie Lietuvos ir valdomas karaliaus Mindaugo sūnaus Vaišelgos. Mūrinė pilis Naugarduke buvo pastatyta Vytauto Didžiojo valdymo metais (1392–1430).
 
 
Nuotraukoje: Naugarduko pilies liekanos