Pagrindinis puslapis Lietuva NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę

NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę

NATO gynybos ministrai sutarė stiprinti atgrasymą ir gynybą reaguojant į Rusijos grėsmę

NATO nuotrauka

www.voruta.lt

„NATO turi turėti patikimus gynybos planus, parengtas ir galinčias laiku reaguoti pajėgas. Sąjungininkų pajėgos privalo būti pasirengusios reaguoti greitai“, – sakė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, spalio 21 d. su NATO gynybos ministrais aptaręs Aljanso atgrasymo ir gynybos politikos planavimą reaguojant į Rusijos grėsmę.

„Šiandien ministrai patvirtino naują visą apimantį planą, kaip ginti mūsų Aljansą krizių ir konfliktų metu, kad užtikrintume tai, kad ir toliau turėtume tinkamas pajėgas tinkamoje vietoje ir tinkamu laiku. Ministrai taip pat susitarė ir dėl NATO pajėgumų tikslų, apžvelgė pažangą, padarytą reaguojant į didėjančią Rusijos raketų sistemų keliamą grėsmę”, – sakė NATO gynybos sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Anot ministro A. Anušausko, atnaujinti NATO gynybos planus reikalauja dabartinis geopolitinis kontekstas – Rusija didina savo pajėgumus ir stiprina Baltarusijos kontrolę, todėl Aljansui reikalinga reaguoti.

Susitikimo metu aptarus didėjančius Rusijos pajėgumus nutarta, kad NATO narėms itin svarbu transatlantinė vienybė, gynybos planų rengimas ir pajėgumų vystymas. Sutarta dėl planų stiprinti euroatlantinės erdvės atgrasymą – šie planai užtikrins, kad reikiamos pajėgos bus dislokuotos reikiamose vietose reikiamu metu.

NATO gynybos ministrai atsižvelgė į tai, kad Rusija toliau plėtoja raketų sistemas. Todėl NATO tęsia adaptaciją ir vertina, kaip toliau stiprinti Aljanso gynybą ir atgrasymą būtų tikslingiausia.

Šią savaitę Rusija sustabdė NATO karinės ryšių misijos Maskvoje darbą. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pripažino, kad NATO santykiai su Rusija pasiekė žemiausią tašką nuo Šaltojo karo laikų.

 

Naujienos iš interneto