Pagrindinis puslapis Lietuva Narystė NATO – istoriškai svarbus Lietuvos žingsnis

Narystė NATO – istoriškai svarbus Lietuvos žingsnis

Šeštadienis, kovo 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonijoje, kurios metu pasveikino visus Lietuvos žmones su Lietuvos narystės Šiaurės Atlanto organizacijoje (NATO) dešimtmečiu. Lietuva prisijungė prie šios organizacijos 2004 m. kovo 29 dieną.

„Prieš dešimt metų Lietuva žengė istorinį žingsnį – tapo tvirčiausios pasaulyje karinės sąjungos NATO nare. Narystė šiame aljanse atvėrė vertybiškai naują puslapį mūsų šalies istorijoje. Šiandien mūsų lūkesčiai dėl Lietuvos saugumo išsipildė. NATO partneriai parodė, kad grėsmės akivaizdoje nesame vieni“, – sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, 2004 metais Lietuva įsiliejo į transatlantinę valstybių bendruomenę, kuri supranta, kad tikroji stiprybė – ne karinės galios demonstravimas, o demokratinės vertybės, vienybė, taikos ir laisvės siekis. Pastarieji įvykiai Lietuvos kaimynystėje rodo, jog prieš dešimtmetį Lietuvos priimtas sprendimas stoti į NATO buvo gyvybiškai svarbus ir teisingas.

Šalies vadovė savo kalboje pabrėžė, kad šiandien Lietuvai labai reikalinga visų vienybė ir sutelktas darbas. Prezidentė paragino visus Lietuvos žmones toliau branginti ir ginti Lietuvos laisvę.

Vakare Prezidentė dalyvaus koncerte, skirtame Lietuvos narystės NATO 10-mečiui paminėti. Lietuvos nacionaliniam simfoniniam orkestrui diriguos tarptautinį pripažinimą pelniusi jaunosios kartos dirigentė Mirga Gražinytė – Tyla, gros pianistas Andrius Žlabys. Koncerto programoje – Johanneso Brahmso koncertas fortepijonui, Ramintos Šerkšnytės kūrinys „Ugnys“ ir Liudviko van Beethoveno simfonija nr. 5 „Likimo“.