Pagrindinis puslapis Uncategorized Nacionaliniame „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ konkurse Vilniaus „Ryto“ progimnazijos moksleivius vėl aplankė sėkmė

Nacionaliniame „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ konkurse Vilniaus „Ryto“ progimnazijos moksleivius vėl aplankė sėkmė

www.voruta.lt

Nacionalinis „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ konkursas šiemet į mokytojų namų svetainę pakvietė konkurso laureatus jau XVII kartą. Ne pirmus metus esame šauniausi, mokinių atlikti kūrybiniai darbai vertinami labai gerai. Tik galime džiaugtis, jog konkurse apsilankė prof. V. Landsbergis, Seimo narys J. Olekas, ŠMM vyr. specialistas R. Jokimaitis, poeto K. Bradūno, kurio 100-metį šiemet minime dukra Elena, pasidalijusi mintimis ne tik apie lietuvybės puoselėjimą ir išsaugojimą JAV, bet ir paskaičiusi keletą poeto eilėraščių. Nuotaiką praskaidrino aktoriaus G. Arbačiausko atliekamos dainos ir pačių mokinių – konkurso laureatų pasirodymai.

Mes dėkingi Lietuvos genocido ir rezistencijos centro Atminimo skyriaus vedėjai D. Rudienei, vyr. specialistei R. Steiblytei bei visiems, prisidėjusiems prie šio puikaus renginio.  Ačiū Jums.

Sveikiname mūsų mokyklos mokinius, šio konkurso nugalėtojus: 5a kl. mokinę Margaritą Mateikaitę už darbą „Lagaminas, rastas močiutės palėpėje“, skirtas tremtinių atminimui bei 8a klasės mokines Danielę Juršėnaitę ir Pauliną Tarabildaitę už darbą „Galutinė stotelė – Aušvicas“, skirtas Holokausto atminimui. Mokinės buvo apdovanotos  padėkos raštais, asmeninėmis dovanomis. II vietą konkurse laimėjo 7a kl. mokinio Roberto Barkausko piešinys „Tremties skausmas“, paskatinamosiomis vietomis buvo apdovanotos 5a kl. mokinė Rusnės Januševičiūtės darbas „Paskutinė stotelė“ bei 7a kl. mokinės Simonos Strelkovaitės darbas „Kelias į niekur“. Mergaitės konkursui pateikė vagono maketus.

Džiugiausia žinia buvo tai, jog  Europos parlamento narė Laima Andrikienė dėkoja mokytojai už laureačių konkursui išugdymą.  Europarlamentarės biuro atstovas istorijos mokytojai V. Riabovienei bei 8a klasės mokinėms D. Juršėnaitei ir P. Tarabildaitei įteikė vardinius kvietimus apsilankyti Europos parlamente Strasbūre šių metų birželio mėn.

Mokinius konkursui ruošė istorijos mokytoja Vilma Riabovienė