Pagrindinis puslapis Lietuva Parkai Nacionaliniai parkai bus audituojami tarptautiniu mastu

Nacionaliniai parkai bus audituojami tarptautiniu mastu

Danijos, Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos, Bulgarijos, Kroatijos ir Lietuvos aukščiausiosios audito institucijos pasirašė susitarimą dėl tarptautinio nacionalinių parkų audito. Lietuvoje bus nagrinėjama penkių – Aukštaitijos, Dzūkijos, Žemaitijos, Kuršių nerijos ir Trakų istorinio – nacionalinių parkų veikla.

Pirmą kartą tarptautinį auditą patikėta koordinuoti Lietuvai. Nors tarptautinis auditas mūsų institucijai ne naujiena, jo koordinavimas ir partnerystė su kitų šalių kolegomis bus dar viena gera patirtis“, – sakė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Organizuoti tarptautinį nacionalinių parkų auditą Baltijos ir Šiaurės šalių bei Lenkijos aukščiausiosios audito institucijos sutarė 2011 m. per metinį susitikimą Osle (Norvegijos Karalystė). Vėliau norą dalyvauti atliekant tarptautinį nacionalinių parkų auditą taip pat pareiškė Ukraina, Bulgarija ir Kroatija. Buvo sutarta audituoti gamtos ir biologinės įvairovės apsaugą nacionaliniuose parkuose, jų valdymą ir viešąjį parkų finansavimą, įskaitant ir nacionalinių parkų gebėjimą pritraukti lėšų iš savo veiklos.

Nacionaliniai auditai vyks 2013 ir 2014 m. Jų pagrindu 2014 m. birželio mėn. bus parengta bendra ataskaita, kurią planuojama pasirašyti 2014 m. Hagoje (Nyderlandų Karalystė) vyksiančio EUROSAI (Europos aukščiausiųjų audito institucijų organizacijos) kongreso metu.

www.vstt.lt