Pagrindinis puslapis Europa Nacionalinės Baltijos šalių bibliotekos stiprins bendradarbiavimą

Nacionalinės Baltijos šalių bibliotekos stiprins bendradarbiavimą

2014 m. balandžio 23 d. Taline Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių bibliotekų vadovai planuoja pasirašyti susitarimo memorandumą, žymintį naują šių valstybių nacionalinių bibliotekų bendradarbiavimo etapą. Susitarimo memorandumą Taline pasirašys Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius Renaldas Gudauskas, Latvijos nacionalinei bibliotekai vadovaujantis Andris Vilksas ir generalinė Estijos nacionalinės bibliotekos direktorė Janne Andresoo.

Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Remigijus Motuzas sveikina trijų Baltijos valstybių nacionalines bibliotekas atnaujinant ilgalaikį profesinį bendradarbiavimą ir išplečiant jį naujose srityse.

„Žinios niekada neturėjo sienų, todėl džiugu, kad pasirašius memorandumą nacionalinės Lietuvos, Latvijos ir Estijos bibliotekos sieks plačiau atverti savo erdves bei išteklius visų trijų valstybių visuomenėms, keisis gerąja patirtimi, glaudžiau bendradarbiaus kultūros ir mokslo srityse“, – sako Vyriausybės pirmasis vicekancleris Remigijus Motuzas.

Nacionalinės Baltijos valstybių bibliotekos skatins trišalį bendradarbiavimą tiriant nacionalinių bibliotekų vertę visuomenei ir bendrą atminties institucijų poveikį, analizuos žaliųjų technologijų diegimo kaštus, jų naudą ir poveikį didinant efektyvumą, dirbs ieškant tinkamesnių sprendimų, leidžiančių savo skaitmenine ir fizine erdve dalytis su kitų dviejų pasirašiusiųjų bibliotekų vartotojais, organizuos dvišalius ir trišalius darbuotojų mokymus, renginius siekiant geriau supažindinti šalių-partnerių visuomenę su savo šalimi ir kultūros paveldu.

2014-04-22, Spaudos tarnyba