N.Kitkausko knygos „Mūro istorijos tyrėjas“ pristatymo renginys

N.Kitkausko knygos „Mūro istorijos tyrėjas“ pristatymo renginys

Dr. Napaleonas Kitkauskas. Foto V.Abramauskas

Elena Rickevičė, draugijos „Pilis“ pirmininkė, www.voruta.lt

Valdovų rūmuose įvyko architekto restauratoriaus, inžinieriaus, istorinių pastatų mokslinio tyrėjo, draugijos „Pilis“ nario ir steigėjo, dr. Kazio Napaleono Kitkausko knygos „Mūro istorijos tyrėjas“ pristatymo vakaras.

Šventinį vakarą organizavo Valdovų rūmai ir Mokslų akademija. Renesanso salėje susirinko gausus būrys svečių, bendradarbių, kolegų, studijų draugų, atvykusių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Akademikas Eugenijus Jovaiša. Foto V.Abramauskas

Renginyje dalyvavo draugijos narys ir steigėjas, akademikas E. Jovaiša, dabar Seimo narys. Jis pasisakė apie N. Kitkausko knygą-veiklos ir gyvenimo dienoraščius, pažymėdamas, kokį svarbų ir didžiulį darbą atliko gerbiamas Napalys.

Pasisakė draugijos narys ir steigėjas E.Kulikauskas. Jo teigimu, svarbiausia, dr. N. Kitkausko žinios, atidumas tyrimams ir istorinis požiūris. Jis buvo atkuriamųjų Valdovų rūmų autentiško istorinio įvaizdžio garantas. Tokio įvaizdžio tikėjosi Valdovų rūmų rėmėjai ir Draugijos Pilis nariai ir už tai dėkojame. E. Kulikauskas teigė, kad istoriškumui buvo pavojų. Kaip pavyzdį paminėjo, kad netoliese, priešpilio teritorijoje pastatytas Senamiesčiui nebūdingos architektūros City Park (dabar Amberton) viešbutis.

Dr. Vydas Dolinskas. Foto. V.Abramauskas

Valdovų rūmų direktorius dr. Vydas Dolinskas apžvelgė dr. N. Kitkausko veiklą ir nuopelnus. Jis ypač žavėjosi dr.N. Kitkausko darbštumu ir atkaklumu, kad atlikus kiekvienos dienos darbus turėjo jėgų vesti dienoraštį. Jo nuomone, tai vertingas dokumentas ir labai ragino kitus rašyti dienoraščius.

Draugijos „Pilis“ pirmininkė  Elena Rickevičė įteikia Diplomą dr. K.N.Kitkauskui.  Foto. V.Abramauskas

Vakaro pabaigoje padėkos žodį tarė knygos autorius. Trumpai pakomentavo kai kuriuos knygos puslapius, padėkojo renginio organizatoriams ir svečiams.

Mūsų draugijos narių ir bičiulių būrelis taip pat pasveikino autorių, pasidžiaugė kartu su juo.

Dr. N.Kitkauskas. Iš kairės – V.Kazėnaitė ir Draugijos „Pilis“ nariai – E. Kulikauskas, pirmininkė E. Rickevičė, D. Ulvydienė, V. Juraitis, R. Matulis ir A.Makšimienė. Foto. V. Juraitis

Atsakyti

Jūsų elektroninio pašto adresas nebus rodomas.