Pagrindinis puslapis Lietuva Mykolo Romerio universitete lankėsi Korėjos Respublikos ambasadorė J.E. Mira Sun

Mykolo Romerio universitete lankėsi Korėjos Respublikos ambasadorė J.E. Mira Sun

Mykolo Romerio universitete lankėsi Korėjos Respublikos ambasadorė J.E. Mira Sun

Korėjos Respublikos ambasadorė J.E. Mira Sun. mruni.eu nuotr.

www.voruta.lt

Šiais metais minimas Lietuvos ir Pietų Korėjos diplomatinių santykių užmezgimo 30-metis. Šiai sukakčiai pažymėti 2021 m. spalio mėnesį Vilniuje surengta Pietų Korėjos savaitė – bendri Lietuvos Respublikos Seimo, Mykolo Romerio universiteto ir jame veikiančio Karaliaus Sedžiongo instituto renginiai. Vizito Lietuvoje metu Korėjos Respublikos ambasadorė J.E. Mira Sun lankėsi  ir MRU, susitiko su rektore prof. Inga Žalėniene.

Sukakčiai paminėti – paroda ir paskaita

Spalio 20 d. universitete ambasadorė atidarė fotografijų parodą, skirtą diplomatinių santykių tarp Korėjos Respublikos ir Lietuvos Respublikos 30-mečio minėjimui. Paroda eksponuojama Mykolo Romerio universitete (Rotondinė salėAteities g. 20, Vilnius) ir laukia lankytojų iki lapkričio 20 d.

Vizito metu Korėjos Respublikos ambasadorė J.E. Mira Sun savo paskaitoje „Švelnioji Korėjos galia“ dalinosi įžvalgomis su studentais, akademine bendruomene bei nuotoliniu būdu prisijungusiais atstovais iš įvairių Lietuvos institucijų.  Pranešėja pristatymo metu kalbėjo apie švelniosios galios rodiklį, Korėjos pasiektą skaitmeninės visuomenės 5-ąją vietą pasauliniame reitinge, politinius veiksmus, palaikančius regiono taiką, apie išskirtinius šios šalies meno pasiekimus pasaulio mastu ir saugomą kultūrinį paveldą.

Universiteto tarptautinis bendradarbiavimas su Pietų Korėja

Universitetas puoselėja itin glaudų bendradarbiavimą su Pietų Korėjos akademine bendruomene. 2014 m. MRU kartu su Dongseo universitetu (Pietų Korėja) įkūrė Karaliaus Sedžiongo institutą Vilniuje (angl. King Sejong institute Vilnius) – pirmąjį tokį institutą Šiaurės Europoje. Šios padalinio tikslas – suteikti tvirtą pagrindą mokyti ir mokytis korėjiečių kalbos ir kultūros; gilinti žinias apie Korėjos tradicijas, filosofiją ir istoriją; mokyti jaunąsias kartas tapti išskirtiniais piliečiais, kultūriškai rafinuotais, sąmoningais ir galinčiais laisvai bendrauti dinamiškoje tarptautinėje aplinkoje. Nuo 2021 m. Karaliaus Sedžiongo institutų pasaulyje  įsteigta 213. Jie veikia net 76 pasaulio šalyse. 2018 m. institutas, įkurtas Lietuvoje, pripažintas kaip vienas geriausių Korėjos institutų pasaulyje – jis puikiai žinomas ir labai vertinamas Pietų Korėjoje.

Šiuo metu MRU vykdomos unikalios Lietuvoje bakalauro programos: Vertimo redagavimo programa (korėjiečių kalba), Dalykinė anglų ir kita užsienio k. (galima pasirinkti korėjiečių kalbą). MRU studentai turi galimybę mokytis korėjiečių kalbos universitetuose užsienyje, su kuriais pasirašytos bendradarbiavimo sutartys: Latvijos Universitetu (Latvija), Adomo Mickevičiaus Universitetu (Lenkija), Palacky Universitetu (Čekija). Jau ne vienus metus sėkmingai įgyvendinama Informatika ir skaitmeninis turinys dvigubo diplomo programa su Dongseo universitetu (Pietų Korėja). Studijuojantys šioje programoje praleidžia 2 metus Lietuvoje ir 2 metus Pietų Korėjoje.

Mykolo Romerio universitetas – didžiausias Lietuvoje specializuotas socialinių mokslų universitetas, kurio ryškiausi studijų ir mokslo komponentai yra teisė, visuomenės saugumas ir viešasis valdymas. Universitetas turi pajėgius ir reikšmingus edukologijos, ekonomikos, humanitarinių mokslų, komunikacijos, politikos, psichologijos, sociologijos, vadybos branduolius. Universitete studijuoja apie 6300 studentų ir klausytojų.

Daugiau informacijos www.mruni.eu.