Pagrindinis puslapis Uncategorized Mykolo Lietuvio atminimui skirta edukacinė pamoka

Mykolo Lietuvio atminimui skirta edukacinė pamoka

Mūsų stiprybė iš praeities – ne tik pergalingi mūšiai, bet ir savo darbais įkvepiančios asmenybės. Spalio 16 d. Vilniaus r. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijoje vyko XVI a. publicisto, visuomenės veikėjo Mykolo Lietuvio atminimui skirta edukacinė pamoka, kurios tikslas priminti apie vieną iškiliausių to laikotarpio asmenybių, betarpiškai susijusių su mūsų gyvenamąja vieta, apie puoselėtas vertybines nuostatas, galinčias būti sektinu pavyzdžiu dabartinei visuomenei.

Renginio pradžioje gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Genovaitė Ručinskienė trumpai pristatė Mykolo Lietuvio asmenybę, jo sąsajas su Maišiagalos miesteliu. Gimnazijos direktorė Kristina Bajevienė, Mykolo Lietuvio atminimo įamžinimo idėjos autorius Valdas Faustas Kuzelis bei šio sumanymo rėmėjas Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis gimnazijos kiemelyje atidengė Mykolui Lietuviui skirtą paminklinį akmenį.

Prie paminklinio akmens sugiedoję Lietuvos Respublikos himną sugrįžome į gimnazijos aktų salę, kur renginio svečius ir dalyvius trumpa koncertine programėle sveikino gimnazistai. Plačiau apie Mykolo Lietuvio asmenybę, jo nuveiktus darbus papasakojo humanitarinių mokslų daktaras, VU docentas, senosios literatūros tyrinėtojas Darius Kuolys, ištraukas iš unikalus Mykolo Lietuvio traktato „Apie totorių, lietuvių ir maskvėnų papročius“ skaitė žurnalistas, skaitovas Juozas Šalkauskas.

Renginyje dalyvavo ir Mykolo Lietuvio atminimo įamžinimo idėjos mecenatas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas, taip pat svečiai iš Švenčionių r. Pabradės „Ryto“ gimnazijos.

Renginio pabaigoje gimnazijos direktorė K. Bajevienė jo sumanytojams ir svečiams dėkojo už jaunimo pilietiškumo bei patriotiškumo ugdymą, o renginio dalyviams palinkėjo sekti mūsų iškilių protėvių pavyzdžiu, gerbti istorinę praeitį, puoselėti tautos papročius ir tradicijas.

Gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui,

istorijos vyresnioji mokytoja Virginija Giedraitytė

Nuotraukos:

Gimnazistų muzikinis sveikinimas.

 

Prie Mykolo Lietuvio atminimui skirto paminklinio akmens. Iš kairės: dr. Darius Kuolys, gimnazijos direktorė Kristina Bajevienė, Lietuvių švietimo draugijos „Rytas“ pirmininkas Algimantas Masaitis, buvęs mokyklos direktorius Valdas Faustas Kuzelis.