Pagrindinis puslapis Kultūra „Mūsų dainose 2020 – 2021“: seminaras chorų vadovams

„Mūsų dainose 2020 – 2021“: seminaras chorų vadovams

„Mūsų dainose 2020 – 2021“: seminaras chorų vadovams

Kūrybines pratybas veda Nerijus Petrokas (centre)

Audronė Stepankevičiūtė, projekto „Chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose 2020-2021“ vadovė, www.voruta.lt

Vieviečiams jau įprasta vasarą pasitikti chorų festivaliu „Mūsų dainose“. Deja, dėl pavasarį prasidėjusios COVID-19 pandemijos šiemet chorai negalėjo atvykti į mūsų miestą…

Tačiau, nors didžioji chorų šventė nukelta į 2021-uosius, projekto „Chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose 2020-2021“ veiklos vyksta. Spalio 17 d. šalies chorų vadovai rinkosi į seminarą – kūrybines dirbtuves  „Choro atlikimo interpretacijos stilistinė ir techninė problematika muzikiniame spektaklyje“. Seminaro autorius, lektorius ir praktinių užsiėmimų vedėjas – Nerijus Petrokas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos ir Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos dainavimo katedrų docentas, operos studijų režisierius.

Seminaro metu lektorius pristatė operos žanro (operos teatro) atsiradimo istoriją, tradicijas, ypatumus, kalbėjo apie operos (muzikinio teatro) chorinio vokalo lavinimo ypatumus, atsakė į chorų vadovams aktualius klausimus, susijusius su sceninio-muzikinio žanro kūrinių interpretavimu, vokalo lavinimu.

Praktinėje dalyje seminaro dalyviai turėjo galimybę išbandyti lektoriaus pasiūlytą sceninio ansamblio (choro) atlikimo įgūdžių lavinimo metodiką, atliekant konkrečius chorinius epizodus demonstruoti spektaklio masinių scenų aktorines interpretacines variacijas ir improvizacijas.

Projektą „Chorų festivalis-konkursas „Mūsų dainose 2020-2021“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Elektrėnų savivaldybė.