Pagrindinis puslapis Uncategorized Mums svarbi istorija ir kultūros paveldas

Mums svarbi istorija ir kultūros paveldas

Gražina PERČKAITIENĖ, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė kultūros vertybių apsaugai

Viešpatie, palaimink žmones, kurie neabejingi artimui, istorijai ir grožiui“, – tokiais žodžiais Nemakščių seniūnija (Raseinių raj.) dėkojo savo geradariams, prisidėjusiems prie Žvirzdės kaimo koplytstulpio atstatymo.

1915 m. pastatyto (aut. K. Vaitkaus) koplytstulpio atstatymas – didelis įvykis seniūnijoje. Juolab, kad buvo labai laukiamas, ypač autoriaus vaikaičiams: Aurimui, Daivai (Nemakščių seniūno pavaduotojai, kuri ir ėmėsi atsakomybės ir organizacinio darbo) ir Aidui. Šie nuostabūs žodžiai tebūna skirti visiems Nemakščių krašto žmonėms, vienaip ar kitaip prisidedantiems prie istorijos ir kultūros paveldo saugojimo.

2011 m. spalio 19 d. Nemakščių seniūnijoje buvo paženklintos trejos kaimo kapinaitės. Tai lyg ir skola seniūnijai ir Kaimų bendruomenėms už daug metų atliekamą darbą. Nemakščių (Remigijus Laugalis) seniūnijos kaimų bendruomenės pirmosios pradėjo tvarkyti kaimų kapinaites. Jas jau praeitais metais buvo planuojama paženklinti meniškomis anotacinėmis lentomis. Jų autorius Ričardas Ramanauskas. Jo sukurtais ir pagamintais ženklais rudenį pasipuošė Palendrių (Kalnujų sen., R. Čepurnovienė), Gudų, Paeglinio ir Užkalnių (Nemakščių sen., R. Laugalis) kaimų kapinės.

Šeštadienį, spalio 22 d., buvo sutvarkytos 1963 m. sukilimo kapinaitės, kuriose bus pastatytas koplytstulpis.

Darbų iniciatoriai: Akstinų kaimo bendruomenė ir seniūnija (pirmininkė Z. Baltrušaitienė, Pagojukų sen., A. Renusas).

Manykime, kad kitais metais atsiras galimybė tokiais ženklais paženklinti ir kitų seniūnijų sutvarkytas bei prižiūrimas kapines.

http://www.zemaitijosgidas.lt